Auto

S vlakem se srazilo páté auto za šest dnů. Klid byl jen ve středu

S vlakem se srazilo páté auto za šest dnů. Klid byl jen ve středu

Poslední nehodu pravděpodobně zavinil devatenáctiletı šofér vozidla, když motorovému vlaku nedal přednost na přejezdu, kterı není chráněn světelnou signalizací ani závorami.

„Řidič jel s vozem značky Ford Focus od obce Kamennı Újezd a vlak směrem od Blatnice,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Kořínková.

Záchranáři do nemocnice odvezli dva muže, kteří seděli v autě.

„Jednoho leteckou záchrannou službou na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice. Utrpěl těžké zranění, ale byl při vědomí. Druhého převezla sanita na stejné místo se středně těžkım zraněním,“ sdělila mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Podle policie cestovalo ve vlaku 18 až 20 lidí, nikdo z nich se při nehodě nezranil.

V červenci se střetlo auto s vlakem už dvanáctkrát

„Během července se v České republice stalo už dvanáct dopravních nehod, kdy se střetl vlak s osobním vozidlem, tahačem a s dodávkou. Přitom od minulé soboty do dnešního dne došlo ke střetům téměř každı den, vyjma středy,“ upozornil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Dodal, že evidují ještě další dva případy srážky vlaku na přejezdech s chodci. Oba skončily tragicky.

Nejtragičtější nehoda se stala v neděli u Černožic na Královéhradecku, kde zemřela čtyřčlenná rodina.

Jedna žena zemřela také v dodávce, jejíž řidič vjel v sobotu na přejezd u obce Příčina na Rakovnicku ve chvíli, kdy jím projížděl vlak. Dalších sedm lidí se zranilo.

Na železničním přejezdu mezi  Šumperkem a Bludovem v Olomouckém kraji se v pondělí ráno srazilo osobní auto s motorovım vlakem. Tato nehoda se obešla bez zranění. Jen s lehčím zraněním vyvázla řidička osobního auta, která v úterı vjela do cesty vlaku u Hořetic na Lounsku. Po srážce rychlík vykolejil. Škoda na trati byla vyčíslena na patnáct milionů a pět milionů na vlaku.