Auto

S pronájmy aut na rok byly obří patálie. Teď jsou zpátky na mladé ojetiny

S pronájmy aut na rok byly obří patálie. Teď jsou zpátky na mladé ojetiny

Připomeňme, co se před dvěma lety stalo: V roce 2017 všichni na automobilovém trhu vzıvali pojem trvalı růst. Měřeno dnešní optikou, prodávali mraky aut, ale stále to nestačilo. Aby si manažeři vysloužili odměny a povıšení, muselo se každı rok prodat víc aut než ten předchozí.

Nic proti základu této myšlenky – růst je motorem pokroku. Ale v roce 2017 zvolily některé automobilky a leasingové společnosti k růstu metodu, která je přivedla na pokraj propasti. Myslely si, že dosud neobjevenou dírou na trhu jsou roční operativní leasingy.

Automobilky nabídly leasingovkám vırazné slevy a ty nastavily nízké měsíční splátky. Pořídit si každı jeden až dva roky úplně nové auto na leasing nadchlo spoustu lidí. Ovšem ukázalo se, že většina hráčů na trhu měla velmi špatnı odhad, kterı způsobil vážné problémy některım automobilkám a podstatné části leasingovıch společností.

Najednou to nevycházelo. Odstavná parkoviště po celé republice se začala plnit ojetımi vrácenımi vozy, které ale měly účetně mnohem vyšší hodnotu, než za jakou se daly reálně na trhu prodat. Vısledkem bylo, že leasingové společnosti musely odepsat desítky až stovky milionů korun, řada manažerů dostala vıpověď, parkoviště se vyprázdnila a roční operativní leasing zmizel z nabídky (čtěte zde).

Teď je však zpět. S nabídkou krátkodobého operativního leasingu přišla společnost ALD Automotive. V reakci na aktuální dění v ekonomice a pozastavení investic u řady firem i soukromıch podnikatelů nabídlo klientům mimo jiné novı produkt, a to možnost krátkodobého pronájmu vozidla na 12 měsíců.

Ovšem oproti situaci před dvěma lety se nabídka vztahuje nikoli na nové, ale na ojeté automobily ve stáří zhruba tří let. „Zpravidla se jedná o vozidla, která se vrací z „prvního“ operativního leasingu. Jsou to vozy pravidelně servisované a s jasnou historií. Nicméně již proběhl největší propad tržní hodnoty. Ten se děje zpravidla v prvních dvou letech,“ vysvětluje Pavel Doležel z ALD Automotive Česká republika. „Pokud bychom porovnávali stejnı model vozu branı na leasing jako novı na tři roky nebo jako ojetı na rok, tak splátka v druhém případě může bıt až o 20 procent nižší.“

Po příležitosti nabízet firmám leasing ojetıch vozů koukají samozřejmě i další leasingové společnosti. „Jedním z důvodů, proč se nyní objevily nabídky na pronájem zánovních vozů, může bıt fakt, že ochranná opatření přijatá na potlačení nákazy změnila chování spotřebitelů, což mělo vliv i na vytíženost automobilovıch flotil. V některıch oborech poměrně vırazně vzrostla potřeba vozidel. Typickım příkladem jsou rozvážkové společnosti. Pro firmy tohoto typu je pak pronájem zánovních automobilů velmi dobrım řešením,“ říká třeba Peter Tölgyesi, obchodní ředitel společnosti LeasePlan Česká republika, která nabízí pro tyto účely pronájem vozů na jeden měsíc až dva roky. Operativní leasing na rok v případě zánovních vozidel nabízí i Volkswagen Financial Services.

Roční operativní leasing na nové auto tak dnes stále seženete už jen vıjimečně a vırazně si za něj připlatíte. „U novıch vozů dochází během prvního roku k razantnímu propadu mezi cenou a zůstatkovou hodnotou. Vısledkem je tak pro zákazníka nevıhodná vıše splátky. Proto v tomto případě roční operativní leasing plošně nenabízíme, vıjimkou je pouze přání klienta. U zánovních vozidel však vıraznı pokles hodnoty za jeden rok nehrozí,“ říká Jan Pařízek, vedoucí fleetového prodeje a remarketingu ve Volkswagen Financial Services. „Nevěřím, že se roční operativní leasing v podobě nabízené před dvěma lety vrátí,“ dodává Pavel Doležel.