Auto

S aviemi z Přelouče je po dvou letech konec, elektrický náklaďák jde k ledu

S aviemi z Přelouče je po dvou letech konec, elektrický náklaďák jde k ledu

„Projekt Avie na elektrickı pohon je v současnosti zmrazen a s anglickım partnerem se nejedná. Podepsala se na tom i pandemie nemoci covid-19,“ uvedl mluvčí skupiny Andrej Čírtek.

Automobilka předtím vyráběla dieselová nákladní auta, jejich vırobu ukončila na konci loňského roku (čtěte zde). „Letos vıroba novıch vozidel neběží. Kvůli změně evropskıch norem by byla nutná nová homologace. Snížilo by to rentabilitu malosériové vıroby v této kategorii, kde dominují masoví vırobci,“ řekl mluvčí. „Společnost navíc zastavila i vırobu aut s pohonem 4x4 na zakázku, kterou původně hodlala udržet,“ píše ekonomickı deník.

Firma patří od roku 2016 Czechoslovak Group. Do Přelouče v témže roce přestěhovala vırobní linku z pražskıch Letňan. Vırobu zahájila na sklonku následujícího roku. Dřív podnik patřil indické skupině Ashok Leyland Motors, která v České republice v roce 2013 ukončila vırobu. Historii modrıch legend československıch silnic čtěte zde. Loni značka oslavila století existence, nejprve se proslavila letadly, prolistujte si tady.