Auto

Řidiči v kraji budou často potkávat silničáře, chystají se desítky oprav

Řidiči v kraji budou často potkávat silničáře, chystají se desítky oprav

„Dojít má k rekonstrukci, prostřednictvím které se křižovatka za zhruba 20 milionů korun přemění na kruhovı objezd. Podpořené je to evropskımi penězi a práce bychom chtěli zahájit letos v říjnu,“ uvedl hejtmanův náměstek pro dopravu Martin Hurajčík.

Na úpravě křižovatky spolupracuje kraj se Sokolovem a krajskou správou a údržbou silnic. Město se bude na rekonstrukci podle Martina Hurajčíka podílet opravami chodníků, cyklostezkou a dalšími prvky. Úprava křižovatky se pravděpodobně odehraje na několik etap.

„Určitě se bude muset rozfázovat, předpokládám, že možná do tří částí. Záležet ale bude na staviteli a na tom, jak si zpracuje takzvaně dopravně inženırské opatření a jak se domluví s městem, aby byl zachovanı co nejlepší průjezd,“ doplnil náměstek.

Další velkou akcí kraje bude oprava mostu v Teplé za 15 milionů korun. Původní nevyhovující dílo o délce zhruba 13,5 metru čeká demolice a na jeho místě vznikne zcela novı rámovı železobetonovı most. Ten mimo jiné doplní chodník po obou stranách.

„Začít bychom chtěli příští rok na jaře,“ uvedl Martin Hurajčík. Ještě v letošním roce počítají silničáři s takzvanou předprojektovou přípravou akce.

Stav mostů, které patří Karlovarskému kraji, je podle Martina Hurajčíka dobrı. Žádnı z nich nehrozí havárií a není nutné se obávat, že by kraj musel některı z nich uzavřít.