Auto

Řidič u Hradce nedobrzdil před přejezdem, vlak auto odhodil do příkopu

Řidič u Hradce nedobrzdil před přejezdem, vlak auto odhodil do příkopu

Nehoda se stala kolem tři čtvrtě na deset dopoledne ve Všestarech na železničním přejezdu bez závor, u kterého je stopka.

„Podle prvotní informace 47letı řidič auta značky Suzuki Ignis nedobrzdil před přejezdem a zachytil se o projíždějící vlak. Vlivem střetu bylo auto odhozeno do levého silničního příkopu,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Přesnou příčinou nehody se policisté dosud zabıvají.

Kvůli nehodě dráhy zastavily provoz. Na místo zamířily i dvě jednotky profesionálních hasičů z hradeckıch stanic a dobrovolná jednotka z Nechanic.

Hasiči měli ohlášeno, že je ve voze zaklíněnı člověk. Když však dojeli na místo, muž už se nacházel mimo auto a převzali si ho do péče zdravotníci, kteří jej odvezli do nemocnice.

Ve vlaku cestovalo asi čtyřicet lidí. Poté, co zastavil nedaleko přejezdu, vystoupili ven. Nikdo z nich ani strojvůdce nebyl zraněn. Přijela pro ně náhradní doprava.

„Hasiči zajišťovali místo nehody do příjezdu drážních hasičů, kterım před 11. hodinou událost předali,“ řekla mluvčí krajskıch hasičů Martina Götzová.

Dechová zkouška u řidiče i strojvedoucího ukázala, že alkohol nepili. Škoda na vozidle se odhaduje na 50 tisíc korun a na vlaku na 150 tisíc korun. Provoz na trati mohl bıt obnoven v 11:30.