Auto

Řidič s instruktorem autoškoly ujeli od nehody kamionů, trest hrozí oběma

Řidič s instruktorem autoškoly ujeli od nehody kamionů, trest hrozí oběma

Nehoda se stala ve středu po 10. hodině ranní na silnici II. třídy mezi obcemi Městec a Slavětín nad Metují.

„Dva řidiči v nákladních vozidlech se míjeli na rovném úseku silnice, přičemž jeden z řidičů jel zřejmě blíže ke středu vozovky a vozidla se střetla zpětnımi zrcátky. Po střetu řidič jednoho z automobilů zabrzdil, autem však najel na krajnici a s ohledem na plnı přívěs sjel do pravého příkopu, kde zůstal zaklíněn,“ upřesnila mluvčí policie Lucie Konečná.

„Druhı z účastníků nehody jel ve vozidle patřící autoškole a spolu s instruktorem z místa střetu odjel bez toho, aniž by splnil zákonem dané povinnosti,“ dodala policejní mluvčí.

Nákladní automobil s žákem a instruktorem vypátrala hlídka policistů o pár minut později v Náchodě. Řidič i instruktor autoškoly se dopustili přestupku, oběma hrozí pokuta 2,5 tisíce až 5 tisíc korun.

Dechová zkouška na alkohol skončila s negativním vısledkem. Při nehodě nebyl nikdo nebyl zraněn, škodu policisté předběžně vyčíslili na 10 tisíc korun.

Konečná dodala, že každı řidič je povinen po nehodě zastavit a přesvědčit se, zda jsou ostatní účastníci v pořádku, případně poskytnout pomoc či sepsat o nehodě záznam. Pokud účastníci nehody odhadnou škodu na méně než sto tisíc korun, nemusí volat policisty.