Auto

První skici škodovky pro Indii. Značka pro ni má speciální platformu

První skici škodovky pro Indii. Značka pro ni má speciální platformu

Škoda řídí aktivity značek koncernu Volkswagen v Indii. Právě ona tedy má na starosti vıvoj novıch modelů, které se představí jak pod značkou Škoda, tak Volkswagen.

Koncept dlouhı zhruba 4,26 metru je předzvěstí kompaktního SUV určeného speciálně pro indickı trh, jehož produkce se rozběhne ještě v průběhu roku 2020. Potvrzené jsou pro indickı trh prozatím malı sedan a SUV vzešlé ze studie Vision IN. Oba vozy se představí v podání Škody i Volkswagenu.

„V rámci projektu INDIA 2.0 společnost Škoda Auto řídí aktivity značek koncernu Volkswagen na indickém subkontinentu,“ vysvětluje Hermann Prax z tiskového oddělení značky. Česká automobilka při vıvoji vozu použila modulární platformu MQB‑A0 ve speciální modifikaci pro Indii (MQB-A0‑IN). Na jejím základě vznikne několik modelů značek. „Nová lokalizovaná subkompaktní platforma se prvního využití dočká právě ve studii Škoda Vision IN,“ upřesňuje Prax.

Na modulární platformě MQB pro vozy s motorem vpředu napříč a poháněnımi předními nebo všemi koly stojí kromě modelu Citigo celá evropská modelová řada Škody (model Fabia částečně). Provedení A0 je variantou této platformy pro menší vozy (Kamiq, Scala) s jednoduchou zadní nápravou a bez možnosti zástavby pohonu všech kol.

Varianta IN je upravena pro Indii, podrobnosti zatím nejsou známé, pravděpodobně bude ještě více zjednodušená, upravená na použití komponent od lokálních dodavatelů a připravená na zástavbu agregátů specifickıch pro indickı trh.

Škoda před koncem roku 2019 ukázala skicu interiéru nového konceptu (prohlédněte si ji zde).