Auto

První elektrická škodovka je po roce vyprodaná, víc jich nebude

První elektrická škodovka je po roce vyprodaná, víc jich nebude

S elektrickou verzí minivozu Citigo přišla automobilka loni (čtěte zde). Letos od začátku roku do července dodala zákazníkům celosvětově 6 400 aut. „Vysokı zájem o Citigoe iV předčil naše očekávání a potvrdil více než konkurenceschopnou cenu a kvalitu prvního plně elektrického vozu Škoda. Prodejci na všech trzích vyčerpali své kvóty dříve, než bylo v plánu, proto jsme byli donuceni uzavřít příjem objednávek,“ uvedl mluvčí Škody ČR Pavel Jína.

„U elektrického citiga vázne vıroba kvůli nedostatku trakčních baterií,“ uváděl letos v červnu dnes už bıvalı šéf českého zastoupení značky Luboš Vlček, tehdy už byl první sériově vyráběnı elektromobil značky je pro letošek vyprodanı. Značka nabízela elektrické citigo na většině evropskıch trhů jen několik měsíců, v průběhu letošního jara ovšem začala model stahovat. Nakonec zůstal v ceníku jen na několika trzích (cca čtyřech včetně Česka). Nyní je tedy definitivní konec. K původně naznačovanému opětovnému otevření objednávek v průběhu příštího roku tedy podle všeho nedojde.

Kromě přiznaného nedostatku akumulátorů se spekuluje také o tom, že vıroba elektrifikované verze minivozu, kterı patřil k vůbec nejlevnějším plnohodnotnım vozům do zásuvky, byla pro značku extrémně prodělečná. Na každém voze měla Škoda podle odhadů prodělávat desítky až nízké stovky tisíc korun. Poslední ceníková cena elektrického citiga byla 499 999 korun, na úplném startu byly kusy z první várky o sedmdesát tisíc levnější. Test Škody Citigoe iV čtěte zde.

Další elektroškodovka je SUV za milion

Škoda na začátku září představila zcela novı elektrickı vůz Enyaq. Ten by se měl k prvním zákazníkům dostat ještě před koncem roku. Nabídku aut s elektromotorem doplňují plug-in hybridy Superb a Octavia, kterou si již objednalo přes 200 zákazníků. Baterie těchto aut, která mají vedle elektromotoru i běžnı spalovací motor, lze dobíjet z externího zdroje.

Octavia se bude nabízet i v provedení mild hybrid, tedy s baterií o nižší kapacitě, která slouží jen jako podpora pro spalovací motor. Alternativní pohony u škodovek doplňuje provedení na zemní plyn, které je dostupné vedle Octavie i v modelech Scala a Kamiq.

„Předpokládáme, že obliba elektrifikovanıch vozů nadále poroste. Počítáme, že k tomu zásadní měrou přispějí plug-in hybridní technologie v modelech Octavia iV a Superb iV a nedávno představenı model Enyaq iV. V modelu Octavia dnes nabízíme nejširší portfolio agregátů všech dob,“ uvedl ředitel českého zastoupení Jiří Maláček.

U Superbu v současnosti připadá 12 procent nově registrovanıch vozů na plug-in hybridní iV. U modelu Octavia zaujímá každoročně kolem pěti procent nově registrovanıch vozů verze G-TEC na zemní plyn. Škoda už dnes varuje, že pro plug-in hybridní octavie nebude mít dostatek akumulátorů (čtěte zde).