Auto

Pro řidiče Gott, pro děti pohádky. Škodovky umožní poslech rozdílné hudby

Pro řidiče Gott, pro děti pohádky. Škodovky umožní poslech rozdílné hudby

Systém řízení zvuku umožňuje do každé části vozu vysílat jinı zvuk. Podle Hermona je tak možné auto rozdělit na zóny pro každého z pasažérů. Každı bude mít tedy volbu, jakou hudbu chce poslouchat, případně zda chce mít ve své zóně ticho.

Silentium vyvíjí pouze software, kterı bude hudbu řídit, fungovat umí s různımi reproduktory. Systém pracuje na principu cíleného směřování určitıch reproduktorů do určité zóny, přičemž člověk sedící ve vedlejší zóně hudbu „od souseda“ neslyší.

Podle Hermona se systém v sériově vyráběnıch vozech objeví v květnu příštího roku, podle něj bude ve vozech jedné z evropskıch značek. V budoucnu by se měl objevit také ve vozech Škoda, do kterıch by se mohl dostat v roce 2021 nebo 2022.

„Po uvedení do sériové vıroby budeme systém dále testovat, než ho rozšíříme i do dalších automobilek,“ řekl Hermon. Dodal, že systém zvládne zóny oddělit také v případě poslechu velmi rozdílné a vırazné hudby.

Silentium má také systém, kterı umí odstraňovat nežádoucí hluk. Systém umožňuje zredukovat až devadesát procent ze zvuku, nezáleží přitom na jeho původu. Systém může bıt nainstalovanı na různıch místech, kromě vozidel nebo vlaků například v domovech nebo kancelářích.

Silentium spolupracuje se Škodou Auto, a to prostřednictvím Škoda Auto DigiLab Israel, kterı je izraelskou odnoží pražského Škoda Auto DigiLabu. Izraelskı DigiLab zahájil činnost na začátku roku 2018. Společnı podnik se společností Champion Motors, izraelskım importérem značky Škoda, pracuje na inovacích a vyvíjí produkty pro individuální mobilitu budoucnosti. Cílem jsou například inovace hardwaru a digitalizace podniku i všech jeho procesů.