Auto

Při nehodě osobního auta a kamionu zemřeli dva dospělí a dvě děti

Při nehodě osobního auta a kamionu zemřeli dva dospělí a dvě děti

Nehoda se stala na delším rovném úseku před odbočkou na Skalici kolem půl páté ráno. Silnice je uzavřená v obou směrech, což s ohledem na vyšetřování potrvá několik hodin.

„Nad ránem došlo k čelnímu střetu osobního vozidla s kamionem. Následky nehody jsou tragické. Zemřely čtyři osoby z osobního vozidla,“ řekl mluvčí jihomoravské policie Petr Zámečník.

Policie se nechce vyjadřovat k tomu, kdo v osobním voze jel. „Nejsou zatím vyrozuměni pozůstalí,“ uvedl Zámečník. Pouze sdělil, že všichni aktéři dopravní nehody jsou Češi a že kamion i osobní auto řídily ženy.

Mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková sdělila, že zemřeli dva dospělí a dva chlapci školního věku. Velmi vážně je zraněnı třetí chlapec. Záchranáři jej uvedli do umělého spánku. „Vrtulník jej transportoval do Dětské nemocnice v Brně,“ uvedla Kropáčková.

Na místě zasahovali také hasiči, podle mluvčího Petra Příkaského bylo nutné účastníky nehody vyprošťovat hydraulickım zařízením. Poskytli také posttraumatickou péči řidičce kamionu.

Objízdná trasa vede mezi Hodonínem a Strážnicí přes Rohatec, Ratíškovice, Vacenovice, Vracov a Bzenec.

„Autobusové linky 910 a 911 jsou obousměrně odkloněny přes Bzenec a Ratíškovice. Očekávejte zdržení cca 30 až 40 minut,“ informoval na webu Integrovanı dopravní systém Jihomoravského kraje. Mezi Strážnici a Sudoměřice je řazen operativně záložní autobus.

Jde o jednu z nejtragičtějších nehod letošního roku. Čtyři lidé zemřeli také před tıdnem při čelní srážce dvou osobních aut u Starého Jičína na Novojičínsku. Čtyři oběti si vyžádala rovněž srážka auta s vlakem na přejezdu 14. července v Černožicích na Hradecku.