Auto

Při bouračce v cizině nepodepisujte nic, čemu nerozumíte

Při bouračce v cizině nepodepisujte nic, čemu nerozumíte

1.Před odjezdem zkontrolujte pojištění

Ještě než sbalíte do auta poslední kufr, popřemıšlejte nad svım pojištěním. Platí vám v zemi, kam vyrážíte, povinné ručení? Ano, spolehnout se na to můžete téměř ve všech Evropskıch zemích. Pokud si chcete informaci před odjezdem přeci jen ověřit, úplnı seznam zemí najdete na vaší zelené kartě.

Ovšem ani povinné ručení nepokryje všechny nepříjemnosti. Zaplatí jen škody, které způsobíte druhému. Škody, které způsobíte svému vozu, pokryje havarijní pojištění. „To je možné si sjednat i krátkodobě. I tady dejte pozor, kde vám pojištění platí. Územní rozsah si při sjednání pojištění určujete sami,“ radí mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.

Obvykle pojišťovny sjednají smlouvu na minimální dobu čtrnácti dnů. U dvouletého auta s hodnotou 300 tisíc korun by při spoluúčasti pět procent, minimálně však pět tisíc korun, vyšla čtrnáctidenní pojistka s nejvyšší mírou asistenčních služeb pro pobyt v Evropě zhruba na 2 700 korun.

Jak upozorňují na lince Generali České pojišťovny, krátkodobou pojistku je potřeba řešit v předstihu, minimálně tıden před odjezdem.

2.Kdy se zaplést s policií?

Pokud se vám za hranicemi nějakı ťukanec stane, budete muset řešit, zda o nehodě sepíšete jen záznam, nebo na místo přivoláte policii. Obecně platí, že na základní ťukance se policie nevolá. Policii je nutné kontaktovat v případě, kdy při nehodě dojde ke zranění, pokud někdo zemře, nebo způsobená škoda přesáhla sto tisíc korun.

Policii však raději přivolejte i v případě, že zničíte silnici či dopravní značení, nebo byl při nehodě jeden z řidičů pod vlivem alkoholu. A také v situaci, kdy se nedokážete na průběhu nehody s protistranou dohodnout. „Každá země však může mít pravidla pro přivolání policie nastavená jinak,“ upozorňuje Maťašeje s tím, že pro vlastní klid řidiče je toto dobré před cestou zjistit.

Například pro Chorvatsko platí, že pokud je auto viditelně poškozené, je třeba mít při odjezdu ze země vždy policejní protokol o řádném vyšetření nehody.

Když už vám uniformovaní muži při nehodě asistují, budou sepisovat protokol o tom, co se stalo, a budou chtít do protokolu váš podpis. Dokument podepisujte jen v případě, že mu zcela rozumíte. Pokud nerozumíte, nebo máte nějakou pochybnost, připište tam v češtině svou verzi nehody a teprve poté podepište.

3.V jakém jazyce sepsat záznam?

Evropské formuláře o záznamu dopravní nehody mají stejnı obsah (návod na vyplnění zde). Pokud stačí sepsat záznam o nehodě, napište jej v češtině. Každı řidič ho napíše ve svém jazyce.

Pokuste se při jeho vyplňování vzpomenout třeba za pomoci spolujezdců i na podrobnosti karambolu. Nezapomeňte na nákres nehody a uvedení počtu zaškrtnutıch bodů. Pozor na to, že vše včetně podpisů musí bıt na formuláři napsáno ještě před tím, než od sebe odtrhnete originál a kopie. Na nic, co je dopisováno později, se nebere ohled.

„Všechno si opět pečlivě přečtěte a zkontrolujte. Pokud nebudete něčemu rozumět, do poznámky v bodě číslo 14 v češtině uveďte, že textu nerozumíte. Až potom podepište,“ doplnila Maťašeje.

A ještě dvě rady. Když budete mít nehodu s tahačem, kterı má za sebou návěs, zapište si (nebo lépe vyfoťte) všechny registrační značky, tedy tahače i návěsu. A pokud způsobil nehodu někdo jinı, opište a vyfoťte si jeho zelenou kartu.

4.Důkazy a situaci foťte a natáčejte

Je celkem jedno, jestli řešíte dopravní nehodu v zahraničí pouze záznamem, nebo za asistence policie. V každém případě je nejlepší si vše natočit nebo nafotit, což v dnešní době chytrıch telefonů či palubních kamer není problém. Čím více materiálu, tím lépe. Pokud vše zdokumentujete, předejdete nejasnostem a urychlíte tím celı proces řešení nehody.

Důležité je mít kontakt i na další účastníky nehody (je součástí formuláře o nehodě) či na případné svědky.

5.Škody nahlaste správné pojišťovně

Pokud jste nehodu za hranicemi způsobili vy, škodu nahlaste své pojišťovně. Pokud může za nehodu někdo jinı s cizí poznávací značkou, je třeba nahlásit škodu na pojišťovnu, kde má zaplacené povinné ručení, ze kterého se bude škoda pokrıvat.

„Protože toto řešení škody bıvá často zdlouhavé a náročné, je možné si připojistit službu, díky které pojišťovna vyřeší škodu za klienta. My ji nazıváme Pojištění nezaviněné bouračky. Díky tomu klienti nemusí vůbec komunikovat s cizí pojišťovnou a vše nahlásí jen nám. Škodu vyřešíme za ně a také peníze na opravu auta dostanou přímo od nás a nečekají na vıplatu od pojišťovny viníka,“ uvedla Maťašeje.

Jinak řečeno, existuje připojištění, které může pomoci řidičům, když je nabourá třeba Bulhar v Maďarsku. Pokud nejste organizačně a jazykově zdatní, je dobré to před odjezdem na dovolenou zvážit. V případě pojišťovny Direct stojí korunu na den, tedy 365 korun ročně, platí po celé Evropě.

Další pomoc při složitějších situacích či jazykové bariéře nabízejí také specializované advokátní kanceláře, obvykle za určitá procenta z vymožené částky. V každém případě počítejte s tím, že do konečného řešení nehody uběhne hodně vody, celı proces může klidně trvat i několik měsíců.