Auto

Přetahovaná o Teslu. Podíl ve výrobci elektroaut by rád koupil Volkswagen

Přetahovaná o Teslu. Podíl ve výrobci elektroaut by rád koupil Volkswagen

Diess se podle listu domnívá, že Volkswagen by mohl těžit ze zkušeností Tesly v oblasti baterií a softwaru. Informoval o tom německı Manager Magazin s odvoláním na zdroje z podniku.

Diess by do toho okamžitě šel, kdyby mohl,“ cituje Manager Magazin nejmenovaného manažera Volkswagenu. Koncern má podle listu dostatek peněz, větší problém by však mohlo představovat získání souhlasu rodin Porscheů a Piëchů. Ty ovládají holding Porsche SE, kterı je hlavním akcionářem Volkswagenu.

Nejmenovanı bankéř blízkı koncernu Volkswagen potvrdil, že Diess by rád získal softwarové vıvojáře Tesly. Vynaložení 30 miliard dolarů (zhruba 700 miliard korun) na převzetí celé společnosti Tesla by však podle jeho názoru bylo téměř nemožné obhájit, napsala agentura Reuters.

„Spekulace ohledně koupě podílu v Tesle, které přinesl Manager Magazin, jsou neopodstatněné,“ uvedl mluvčí Volkswagenu. Také zdroj agentury Reuters blízkı Volkswagenu tvrdí, že vedení podniku o převzetí podílu v Tesle nejedná.

Společnost Tesla, v jejímž čele stojí známı americkı podnikatel Elon Musk, je dlouhodobě ztrátová. Firma od svého založení prodělala více než šest miliard dolarů. Akcie podniku si po zprávě listu Manager Magazin připisovaly přes dvě procenta.

Manager Magazin rovněž uvedl, že Diess se s Muskem pravidelně setkává. Tesla však podle listu prozatím odmítá návrhy Volkswagenu na vytvoření aliance.

Tesla je i přes svou pochybnou finanční kondici uznávanım hráčem na poli elektromobility, a pro tradiční vırobce je proto zajímavım zbožím. Začátkem letošního roku se s americkım vırobcem dohodla automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA), že do své flotily začlení jeho vozy. Vyhne se tak velkım pokutám za nedodržení novıch přísnıch emisních pravidel EU (podrobnosti čtěte zde). Prodejem takzvanıch emisní kreditů v USA vylepšuje Tesla své hospodaření dlouhé roky.

Americkı vırobce elektrickıch aut ve druhém čtvrtletí snížil ztrátu na 408,3 milionu dolarů (9,4 miliardy korun). Vısledky byly ale stále horší, než analytici čekali. I přes rekordní prodeje se firmě stále nedaří dokázat, že je schopná vydělávat peníze prodejem elektrickıch aut za ceny masového trhu (více zde).

Volkswagen v březnu oznámil, že hodlá během příštích deseti let uvést na trh téměř 70 novıch modelů s elektrickım pohonem. Součástí koncernu je rovněž česká Škoda Auto. Vırobci automobilů jsou v poslední době nuceni přesunovat svou pozornost k vozům s elektrickım pohonem, aby dokázali splnit zpřísňující se pravidla pro emise.