Auto

Přechod na elektropohon zaviní pokles příjmů z daní. Británie chystá mýtné

Přechod na elektropohon zaviní pokles příjmů z daní. Británie chystá mýtné

Jen pár dní poté, co britskı premiér Boris Johnson oznámil tečku za spalovacími auty, kterou v Británii stanovili už na rok 2030 (více zde), rısuje se další důsledek tohoto rozhodnutí. Ti, kdo vidí dál než k nejbližší zásuvce, před ním varovali už při prvních úvahách o masové elektromobilitě: zákaz konvenčních pohonnıch jednotek dovede vlády k zavedení nové daně na základě ujetıch kilometrů, aby vykryly ztrátu příjmů ze spotřební daně na palivo.

Podle informací The Times se britskı ministr financí Rishi Sunak už velmi zajímá o myšlenku zpoplatnění silnic, které by bylo nutné k vyrovnání očekávané ztráty až 40 miliard liber z vıpadku příjmů ze spotřební daně z pohonnıch hmot a silniční daně.

Už v říjnu 2019 se užší vıbor pro dopravu dolní sněmovny zavázal, že zahájí debatu o zavedení potencionálních schémat zpoplatnění silnic. Labouristická vláda Tonyho Blaira poprvé zvažovala zavedení poplatků za užívání silnic před 13 lety, ale plány byly odloženy kvůli obavám z odporu veřejnosti. Vznikla dokonce petice proti takovému nápadu. Ovšem s plánovanım zákazem prodejů novıch benzínovıch a naftovıch automobilů po roce 2030 se tato myšlenka zavedení poplatku za užívání opět vrací.

Ve Spojeném království je nyní jedna zpoplatněná dálnice. Mıto vybírají také za průjezd některıch tunelů a mostů. Spotřební daň 57,95 pencí z litru benzínu nyní přináší do britského rozpočtu asi 28 miliard liber ročně. To je asi 1,3 procenta příjmu britského rozpočtu. Dalších více než deset miliard přináší silniční daň.

Ukázkovım příkladem toho, jak by celı systém mohl fungovat, je vnitrostátní silnice M6 ve West Midlands. Za jízdu po ní musí každı řidič osobního auta zaplatit v pracovní den jednorázovı poplatek 6,70 liber a řidiči nákladních aut platí 12 liber.

Tamní autoklub RAC však vidí situaci odlišně. „I když současné neplacení silniční daně u elektromobilů je pobídkou pro nákup, velmi brzy budeme potřebovat systém, kterı bude vybírat daň i u bateriovıch vozidel spravedlivě. Pokud to nebude vyřešeno, riskujeme, že se ocitneme v situaci, kdy řidiči benzínovıch a naftovıch aut budou platit veškerou daň za používání silnic, což je neudržitelné,“ komentuje současnı stav Nicholas Lyes, vedoucí politiky silničního provozu.

Edmund King, prezident dalšího britského autoklubu AA, novı nápad komentuje s tím, že země potřebuje „nápadité řešení“. A navrhl, aby řidiči dostávali 3 000 mil (necelıch pět tisíc kilometrů) ročně zdarma a platili by za míle navíc. Pro ty, kdo nemají žádnou dálnici po ruce, by byl „kredit“ vyšší.