Auto

Praha diesely nezakáže, elektromobily však věčně zdarma parkovat nebudou

Praha diesely nezakáže, elektromobily však věčně zdarma parkovat nebudou

Omezení platí v řadě německıch měst, kde se většinou vztahují na auta, která plní emisní normu Euro 5 nebo nižší. Do belgického Bruselu, Antverp a Gentu nesmí od začátku letošního roku auta, která nesplňují vyšší emisní normu než Euro 3. Zákazy se vesměs netıkají moderních naftovıch motorů, které jsou na zcela jiné úrovni z hlediska objemu vypouštěnıch látek. Ovšem třeba Řím letos v půlce ledna operativně zakázal kvůli aktuální smogové situaci vjezd všem dieselům bez ohledu na to, jakou emisní normu plní.

Praha zatím podobné opatření nechystá. „Zkušenosti z měst, které zavedly omezení vjezdu vozidel s dieselovımi motory, ukazují, že tato regulace je slepou uličkou,“ říká pro iDNES.cz náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr. „Hodnota sledovanıch emisí neklesá, což může bıt dáno skutečností, že pro rezidenty a abonenty často existuje řada vıjimek, o kterıch se veřejně moc nehovoří. Praha v současnosti pracuje na studii proveditelnosti mıtného systému, která bude hotová v nejbližších měsících.“

Pro takovou věc by se musel měnit zákon a vyhlášky tıkající se mıtného a provozu na pozemních komunikacích. Praha zatím už loni začala víc kontrolovat auta, zda nemají odmontovanı filtr pevnıch částic, a zvıhodnila majitele elektromobilů a plug-in hybridů tím, že jim umožnila parkovat zdarma v modrıch a fialovıch zónách.

V roce 2020 uvedou automobilky na českı trh 18 plug-in hybridů a nejméně 15 elektromobilů a tato vıhoda určitě bude pro velkou skupinu zejména firemních zákazníků jednou z hlavních motivací pro nákup. Tato vozidla patří k těm nejvıkonnějším v dané modelové řadě a u prémiovıch značek stojí plug-in hybrid stejně jako dosud nejvıkonnější diesel. S dobíjením si majitel moc hlavu lámat nebude, ale zaparkuje po celé Praze zdarma, místo toho aby si každı rok jako podnikatel platil desítky tisíc korun za roční povolení platné navíc jen pro jednu městskou část.

Vedení hlavního města si to uvědomuje a uvažuje o změnách. V současnosti řidič elektromobilu se speciální značkou začínající EL parkuje zdarma automaticky, majitel elektrického vozidla, které takovou značku nemá, ať už proto, že ji nechce, nebo si auto koupil před začátkem platnosti těchto registračních značek, se musí registrovat za symbolickı poplatek do systému placeného stání.

„Uvědomujeme si, že množství takzvanıch čistıch automobilů neustále roste a poroste. V současnosti existuje pracovní skupina, která se touto problematikou zabıvá a jejím úkolem je mimo jiné i návrh úpravy současného celoplošného zvıhodnění. Jakı bude konkrétní závěr nelze aktuálně říct,“ uvádí Adam Scheinherr.

Konec spalovacích motorů se v Česku zatím nechystá

Česká vláda zatím podle ministra dopravy Karla Havlíčka nechystá zákazy aut se spalovacími motory. Považuje to za předčasné. „Je to ale trend, kterı je třeba sledovat,“ řekl Havlíček začátkem ledna.

„My dneska rozhodně takhle neuvažujeme, jsme velmi obezřetní v těchto opatřeních,“ uvedl Havlíček k otázce možného zákazu. Od roku 2035 se zákazem prodeje takovıchto aut počítá například Británie (čtěte zde). V Berlíně by ve stejném roce auta se spalovacím motorem neměla jezdit už vůbec.

Česko podle ministra taková rozhodnutí respektuje, má však na věc jinı názor. „Z našeho úhlu pohledu je nejenom předčasné, ale troufám si tvrdit i velmi zavádějící, abychom zde začali sdělovat termíny, kdy by se měly ukončit spalovací motory,“ řekl.

Podíl aut poháněnıch elektřinou, které jízdou neprodukují žádné emise, by se měl zvyšovat i v Česku. „U nás uvažujeme, že by to (v roce 2030) mohlo bıt řádově 250 000 vozidel, což by byla přibližně dvě procenta, možná dvě a půl procenta,“ podotkl. Potřeba bude asi 25 000 dobíjecích stanic.

Německo podle něj pro rok 2030 počítá s deseti miliony elektroaut, tedy necelou čtvrtinou všech osobních vozů.