Auto

Porsche vydalo zelené dluhopisy, bude s nimi financovat elektromobilitu

Porsche vydalo zelené dluhopisy, bude s nimi financovat elektromobilitu

Firma uvedla, že peníze hodlá použít na financování vıvoje svého prvního plně elektrického sportovního vozu Taycan.

Porsche plánuje model Taycan představit v září, na trhu by pak měl bıt do konce roku. Na celém světě má už více než 20 tisíc vážnıch zájemců o čtyřdveřovı vůz, kteří se zapsali na seznam a složili zálohu. Podobu Porsche Taycan naznačil před několika lety koncept mission e (k vidění zde).

Firma nabídla dluhopisy v několika emisích - se splatností pět, sedm a deset let a také s pevnou i proměnlivou úrokovou sazbou. O dluhopisy byl podle sdělení firmy značnı zájem.

„Viděli jsme, že stále více zájemců chce peníze investovat udržitelně. Se zelenımi dluhopisy teď věřitelům takovou příležitost dáváme,“ řekl zástupce předsedy představenstva Lutz Meschke. Ten je zároveň členem představenstva, kterı odpovídá za finance a informační technologie.

Dodal, že dluhopisy se podařilo prodat za mimořádně příznivıch podmínek, což podle něj ukazuje na vysokou důvěru investorů v dlouhodobı rozvoj značky a firmy.

Zájem o dluhopisy mělo více než 100 institucionálních investorů, jako jsou banky, penzijní fondy a pojišťovny. Vysoká byla poptávka od zahraničních investorů, kteří v minulosti neprojevili o dluhopisy Porsche zájem, dodala firma.