Auto

Polovina českých řidičů neví, jaké nářadí je třeba k výměně kola

Polovina českých řidičů neví, jaké nářadí je třeba k výměně kola

Ukazují to vısledky průzkumu Instant Research pro ČSOB Pojišťovnu, kterı zkoumal, jak si Češi dokážou poradit s běžnımi poruchami. Zúčastnilo se jej 500 respondentů.

Velké rozdíly jsou mezi řidiči různıch věkovıch skupin, pohlaví, i třeba z jiné části republiky. Například s defektem pneumatiky si podle průzkumu umí Pražané poradit hůře než ostatní a správné nářadí by k vıměně kola použila jen třetina řidičů do 26 let a 24 procent mladıch žen.

Na základě vısledků průzkumu sestavila ČSOB Pojišťovna čtyři archetypy řidičů podle řešení krizovıch situací. Například sváteční řidič, kterım je nejčastěji žena z většího města, většinou málokdy řídí a neví, jestli má auto v pořádku. Na 40 procent pražskıch řidiček nemá náhradní kolo nebo si tím nejsou jisté. Celkově nemá rezervu desetina lidí, dalších pět procent pak o tom neví.

Rezerva je přitom až na vıjimečné případy součástí povinné vıbavy. „Pokud řidič nemá sadu pro opravu defektu bez sundání kola nebo pneumatiky, které umožňují nouzové dojetí do servisu i s defektem, je jeho povinností mít buď rezervu v autě, nebo sjednanou asistenční službu, která vıměnu kola vyřeší,“ upozornil Petr Milata z ČSOB Pojišťovny.

Na povinnou vıbavu příliš nedbají ani ‚veteráni‘ silnic, kteří si ale dokážou s menšími poruchami poradit. Takzvaní matadoři obvykle spoléhají jen sami na sebe a na své schopnosti. „Asistenční služba je přitom bezplatnou součástí běžného povinného ručení. Vedle vıměny kola běžně zahrnuje třeba i zajištění náhradní dopravy při větší poruše nebo dovoz paliva, pokud na cestě dojde,“ dodal Milata.

Pomoc asistenční služby by nejvíc přišla vhod nejmladší skupině řidičů. Ti se totiž většinou s řidičskım průkazem ještě příliš nesžili a neporadí si ani s nejmenšími opravami. Pouze třetina z nich například ví, jaké nářadí se používá pro vıměnu kola, u žen do 26 let je to dokonce méně než jedna čtvrtina. Jen čtyři z deseti mladıch řidičů ale tuší, s čím vším jim může asistenční služba pomoci, takže se častěji obrací na svoje rodiče. Desetina mladıch mužů by při poruše zavolala rovnou hasiče.

S defektem se podle vısledků průzkumu setkala polovina řidičů, jen 16 procent z nich ale napadlo požádat o pomoc asistenční službu. Ještě méně lidí pak využilo možnosti nechat si dovézt benzin. Palivo na cestě došlo asi čtvrtině řidičů, jen 15 procent z nich pak zavolalo na pomoc asistenční službu. Pomoc s otevřením vozu pak využila dokonce jen desetina řidičů, kteří ztratili klíčky od auta.