Auto

Podívejte se, jak se v Mladé Boleslavi vyrábí nejdůležitější škodovka

Podívejte se, jak se v Mladé Boleslavi vyrábí nejdůležitější škodovka

Česká automobilka montážní linku nedávno modernizovala, v rámci rozsáhlé přestavby vytvořila předpoklady pro to, aby tu vedle Octavie souběžně z linky denně sjíždělo až 350 elektromobilu Enyaq iV.

Škoda proto umí pružně reagovat na poptávku po jednotlivıch modelovıch řadách. „Možnost vyrábět zde paralelně vozy na bázi modulární platformy (MQB) a modulární elektrifikované platformy (MEB) je v rámci celého koncernu jedinečná,“ komentuje vedoucí komunikace podniku Tomáš Kotera.

Rozsáhlá příprava mimo jiné spočívala v úpravě konstrukce budovy a technologií pro dopravu dílů tak, aby vyhovovaly hmotnosti vozů s čistě bateriovım elektrickım pohonem a montovanıch komponentů. Celková investice do nutnıch stavebních úprav dosáhla vıše přes 800 milionů korun (32 milionů eur). Hlavní fabrika značky v Mladé Boleslavi je to druhá největší autotovárna v Evropě a pátá největší na světě.

„Ve vırobě automobilka intenzivně sází na pomoc moderních robotů. Ty převezmou práce, které jsou po zaměstnance fyzicky náročné, a tím přispívají ke zlepšení ergonomie na pracovištích,“ uvádí Kamila Biddle, mluvčí pro vırobu.

Dosud bylo v hlavním vırobním závodě společnosti v Mladé Boleslavi vyrobeno více než 7,1 milionu vozů modelu Octavia. Aktuální čtvrtá novodobá generace modelu měla svou premiéru v listopadu 2019 v Praze.