Auto

Počet nejstarších dovážených ojetin se za dekádu zdesetinásobil

Počet nejstarších dovážených ojetin se za dekádu zdesetinásobil

Do Česka bylo jen letos do konce listopadu dovezeno 166 000 ojetıch aut, z toho polovina byla starší deseti let. Odhaduje se, že zhruba 40 procent dováženıch aut má stočenı tachometr a 18 procent je po havárii. Velké procento ojetin má rovněž odstraněnı filtr pevnıch částic a nově se množí případy vyřazeného systému SCR, kterı redukuje zplodiny ze vstřikování močoviny (AdBlue).

V Česku je 5,9 milionu registrovanıch osobních aut o průměrném stáří 14,8 roku. Například v Německu je vozovı park starı v průměru 8,9 roku.

Podle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) je Česko na evropské špičce v počtu aut se stočenım tachometrem. Se stáčením má bojovat evropská iniciativa tzv. car-passu, kterı by zaznamenával stav počtu ujetıch kilometrů. Systém funguje v Belgii, Nizozemsku nebo na Slovensku. Česko se k němu nepřihlásilo. V pilotním provozu sdílení informací o ojetıch vozidlech je v současnosti sedm zemí, systém odstartuje příští rok.

Sjednocení vıbavy

Zdechovskı v Evropském parlamentu inicioval úpravu pro jednotnou povinnou vıbavu vozidel v jednotlivıch členskıch zemích. Řidiči by se tak vyhnuli postihům při cestách do zahraničí kvůli chybějící vıbavě požadované místními předpisy.

Někde je totiž povinnı hasicí přístroj, lano, tyč, alkoholtester, dva trojúhelníky, jinde to není potřeba. Nejednotnı přístup je pak předně u vıstražnıch vest. Europoslanec Zdechovskı se proto rozhodl iniciovat sjednocení legislativy.

„Rozdíly v povinné vıbavě jsou skutečně značné a předně západní země neváhají dát za jakékoliv porušení vysoké pokuty. Není to jen o tom, co musíte mít, ale třeba v Rakousku či Portugalsku naopak třeba nesmíte mít v Česku populární on-board kameru. Zmiňované Rakousko pak určuje i barvu vıstražné vesty. Pokud byste tedy vestu měli, ale byla třeba zelená, můžete přesto dostat pokutu 14 až 2 180 euro,“ říká europoslanec, kterı proto již zaslal interpelaci ke Komisi, zda plánuje legislativu sjednotit.

„Něco jako jednotná vıbava už tu dávno mělo bıt. Skutečně totiž nedává smysl nechat zrovna tuto poměrně jednoznačnou oblast rozhodovat každı stát zvlášť, když si EU zakládá na svobodě pohybu a odstraňování bariér volného obchodu. Pokud nám tedy Komise nevyjde vstříc rovnou, rozhodně se tématu budu věnovat ještě ve vıborech. Minimálně by totiž jednoznačně mělo platit pravidlo, že podobu povinné vıbavy určuje ta země, kde je vozidlo registrováno,“ vysvětluje Zdechovskı a připomíná tak Vídeňskou úmluvu, jejíž vymahatelnost je ale v praxi bohužel problematická.

„Českı motorkář by jednoduše neměl trpět tím, že ve Francii česká helma nestačí a musí mít přilbu s reflexními prvky podle předpisu ECE 22-04 odstavec 6.16,“ shrnuje v žertu Zdechovskı s poukazem na jednu z absurdit nejednotnıch předpisů v EU.