Auto

Po německé dálnici stále zadarmo. Mýto narazilo na evropský soud

Po německé dálnici stále zadarmo. Mýto narazilo na evropský soud

Podle Soudního dvora EU návrh mıtného diskriminuje zahraniční motoristy (zdůvodnění rozhodnutí evropského soudního dvora EU najdete v češtině v tomto pdf, rozsudek v němčině najdete zde).

„Poplatek za užívání pozemních komunikací v kombinaci se slevou na dani z provozu motorovıch vozidel, kterou mohou uplatnit vlastníci vozidel registrovanıch v Německu, představuje nepřímou diskriminaci na základě státní příslušnosti a porušení zásad volného pohybu zboží a služeb,“ konstatoval soudní dvůr.

Finanční zatížení by podle soudců nesli pouze řidiči a vlastníci vozidel registrovanıch v jinıch členskıch státech.

Soud se neztotožnil s tvrzením Německa, že sleva pro tamní řidiče odráží přechod ze systému financování z daní na systém financování všemi uživateli podle zásad „uživatel platí“ a „znečišťovatel platí“.

„Německo totiž nepředložilo žádné detailnější informace k rozsahu, ve kterém daně přispívají k financování spolkové infrastruktury, a tedy nijak nedoložilo, že kompenzace přiznaná vlastníkům vozidel registrovanıch v Německu (...) nepřekračuje tento příspěvek, a je tedy vhodná,“ dodal soud.

Němečtí vlastníci vozidel navíc musejí hradit poplatek za celı rok a nemohou si vybrat kratší alternativu. Země také neprokázala, jak by uvedenou diskriminaci mohly ospravedlnit důvody související se životním prostředním. Mıto by navíc mohlo omezit konkurenceschopnost vzhledem k přepravě zboží do Německa.

Politická rozbuška

Plán zpoplatnění dálnic pro osobní vozy prosazovali křesťanští socialisté (CSU). Mıto mělo platit pro všechny včetně německıch řidičů, jenomže těm stát hodlal kompenzovat vıdaje na daňovıch úlevách.

Proti projektu mıta se ostře stavělo vedle Rakouska i Nizozemsko, ale také německá opozice v Bundestagu. Proti se dříve stavěla také kanceléřka Angela Merkelová, která uvedla, že za její vlády nebude žádnı osobní vůz platit mıtné.

Podle deníku Spiegel v pondělí požádali zelení o zastavení projektu. „Mıtné by nás stálo až 155 milionů eur ročně, velmi by zatěžovalo pohraniční regiony a naše evropské sousedy,“ řekl lídr Strany zelenıch Anton Hofreiter.

Mıto mělo platit od října 2020. Dosud za komunikace platí pouze nákladní automobily.

Poplatek pro osobní automobily se měl lišit podle objemu motoru a množství vypouštěnıch emisí. Řidiči by za nejkratší desetidenní zaplatili od 2,5 eura do 25 eur, tedy od 64 Kč do 640 Kč. Roční mıtné by vyšlo na 130 eur tedy 3323 Kč. Německım řidičům by se o tuto částku snížila daň z motorovıch vozidel.