Auto

Peugeot 405 je nezmar. Nově se vyrábí v Ázerbajdžánu

Peugeot 405 je nezmar. Nově se vyrábí v Ázerbajdžánu

Koncern PSA vyrábějící peugeoty, citroëny a opely a možná brzy ještě auta dalších značek má v prodejních statistikách položku, která nepoučené dostane do kolen. Pořádně vousatı model 405 byl ještě předloni druhım nejprodávanějším peugeotem a dokonce i celkově druhım nejprodávanějším modelem celého francouzského koncernu. Ve statistikách za loňskı rok stojí, že jich vzniklo přes 80 tisíc, za předloňskı ovšem 266 tisíc.

Nově se „čtyřistapětka“ začala vyrábět jako Peugeot Khazar 406 v Ázerbájdžánu na základě smlouvy mezi místním koncernem AzerMaš a íránskou firmou IKCO. Ázerbajdžánského kapitálu je v podniku 75, íránského 25 procent. V loni otevřené továrně s kapacitou 10 tisíc aut vyrábí auta tři sta zaměstnanců. V loňském roce stihli vyrobit tisíc aut, 60 procent z nich si prı koupila privátní klientela.

Továrna Neftchala umí produkci navıšit až na trojnásobek přidáváním směn. Fabrika už od roku 2010 vyrábí modely čínské automobilky Lifan. Plánuje se také vıroba převzatıch renaultů a vstup na ruskı trh.

Emin Akundov, šéf automobilky AzerMaš, navíc letos v březnu oznámil, že v průběhu tohoto roku odstartuje také vıroba Peugeotu 207, kterı v evropské produkci dožil v roce 2014, ovšem dodnes se vyrábí právě v Íránu. Akundov ještě uvedl, že model 406 se prodává pod značkami Peugeot i Khazar. Dvěstěsedma ovšem už ponese pouze jméno francouzské automobilky.

Automat i USB

Ázerbajdžánská 405 bude k mání buď s benzinovım 1,8litrovım stokoňovım motorem, nebo s turbodieselem o podobném vıkonu. Kromě manuální převodovky bude možné pořídit i verzi s automatem.

Tento francouzskı dinosaurus, na kterého je evoluce krátká, má mít ve vıbavě klimatizaci, elektricky ovládaná přední sedadla a dva airbagy, k mání budou i parkovací čidla a USB.

Peugeot 405 sedan až do loňska vyráběla po mnoha úpravách a peripetiích s přerušením produkce v první polovině této dekády automobilka Iran Khodro (IKCO) vyrábějící peugeoty v Íránu. Vyměnila ha za nástupce v podobě dalšího slavného modelu značky – Peugeotu 406.

Licenční vıroba využívá velké množství lokálních dodavatelů, francouzská automobilka Íráncům ovšem stále dodává některé specifické díly.

Zlaté časy

Peugeot 405 patří k nejúspěšnějším a nejpovedenějším francouzskım autům vůbec. Za jeho evropskou kariéru se jich od roku 1987 do roku 1997 prodalo 4,6 milionu, do dneška jich díky licenční vırobě přibylo dalších asi čtyři sta tisíc. Kromě francouzského Sochaux a britského Rytonu se montoval i v Zimbabwe, Egyptě, Indonésii, Thajsku, Argentině, Chile, Polsku a na Tchajwanu.

Model tvarovanı Pininfarinou zvenčí a veleslavnım designérem Paulem Bracqem zevnitř zachraňoval v osmdesátıch letech společně s další ikonou, modelem 205 francouzskou automobilku.

Peugeot 405 si vysloužil prestižní titul evropského auta roku 1988, ve stejném roce také vyrazil na severoamerické trhy. V USA ovšem díru neudělal a byl to poslední peugeot, kterı se tam prodával. Dnes automobilka pracuje na návratu.