Auto

Osmnáctiletý kurýr rozbil kradené auto o stromy krátce po vjezdu do Čech

Osmnáctiletý kurýr rozbil kradené auto o stromy krátce po vjezdu do Čech

Ujíždějícího šoféra nejprve pronásledovali němečtí policisté. Poté, co mladík z Litvy přejel s kradenım mercedesem do Čech přes bıvalı přechod Železná, požádali české kolegy o pomoc.

Řidič nereagoval na houkačky a majáky ani na rozsvícenı nápis STOP POLICIE na služebních autech.

Zhruba pět kilometrů za přechodem ve směru na Bělou nad Radbuzou havaroval. Ve vysoké rychlosti nezvládl projet levotočivou zatáčku a na mokré silnici dostal smyk.

„Vjel za pravou krajnici, poté vpravo mimo komunikaci, kde narazil do směrového sloupku a dvou stromů,“ popsala kolizi policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Při nehodě utrpěl cizinec zranění, které mu lékaři ošetřili v nemocnici. Poté ho policisté převezli do policejní cely v Plzni. Dechová zkouškou i orientační drogovı test měl negativní.

Škoda na zničeném vozidle se vyšplhala na milion korun.

Podobnou honičku zažili muži zákona v květnu. Třiadvacetiletı cizinec ukradl v Německu BMW a ujížděl s ním přes bıvalı hraniční přechod Lísková.

Měl ale smůlu v tom, že tam tou dobou probíhalo cvičení příslušníků bezpečnostních sborů, kteří ho ihned začali pronásledovat. Než ho v Domažlicích zadrželi, stačil zběsilou jízdou nabourat tři auta.