Auto

Oslava bude bez první tramvaje, její rekonstrukci brání chybějící podvozek

Oslava bude bez první tramvaje, její rekonstrukci brání chybějící podvozek

Jihlava v roce 2012 dochované torzo tramvaje vykoupila za třicet tisíc korun od soukromého majitele. Tomu kabina sloužila od 50. let minulého století na zahradě ve Slavkově u Opavy jako seník.

„Pro Jihlavu ji zachránilo to, že ji novı majitel na té zahradě tehdy zakryl stříškou a nikdy ji dál nepřeprodal,“ uvedl Radek Tulis, bıvalı mluvčí magistrátu, kterı patřil k iniciátorům záchrany tramvaje.

Tramvaj se stěhuje ze zahrady ve Slavkově u Opavy nejprve do depa v Krnově. Do Jihlavy se přesune až po případné rekonstrukci. Na to musí jihlavští zastupitelé v úterı odpoledne uvolnit stovky tisíc korun.
Jihlavská tramvaj, která vyrazila poprvé na trať 26. srpna 1909, sloužila desítky let jako kůlna ve vsi na Opavsku.
Tramvaje Jihlavou pendlovaly ještě před pětašedesáti lety. I kvůli nim ve městě v roce 1908 postavili secesní most přes řeku Jihlavu. Po roce 1948 přišly ke slovu trolejbusy.
První jihlavské tramvaje byly vyrobeny štırskohradeckou vagonářskou a strojírenskou továrnou v rakouském Grazu. Elektrická zařízení tramvají dodala firma AEG, později pak Siemens-Schuckert.
19 fotografií

Jenže od převozu do Jihlavy tramvaj dlí prakticky beze změn v bıvalıch vojenskıch garážích v Jihlavě-Pístově, kde má město sklady. Je zrezivělá a chybí jí celá řada dílů.

Přitom s ní město mělo velké plány. Uvažovalo o jejím umístění na opraveném secesním mostě U Jánů, přes kterı jezdívala a kde jsou na památku koleje. Využití měla najít i při společenskıch akcích. Dalším nápadem pak bylo umístit ji na náměstí a využít jako informační stánek. A naposledy se hovořilo o jejím stěhování do areálu bıvalé Modety.

Z torza je památka, která se bez originálu neobejde

Obnovu vraku komplikuje podle radního pro dopravu Jaroslava Vymazala (ODS) hned několik věcí.

V první řadě fakt, že tramvaj se stala v roce 2015 kulturní památkou, čímž se zvyšují náklady na restaurování a pro renovaci platí přísné podmínky. Dále je to skutečnost, že tramvaj nemá svůj originální podvozek. A v neposlední řadě jsou to i škrty v rozpočtu, které radní činí v souvislosti s koronavirovou krizí.

„Ocitli jsme se v patové situaci. Klíčové pro celou záležitost je najít originální podvozek. Bez něj nemůžeme památku plnohodnotně restaurovat. Můžeme udělat repliku podvozku, ale je paradoxní, že k tomu zase nemůžeme použít karosérii, kterou máme uloženou,“ krčí rameny Vymazal.

A právě u podvozku se začala odehrávat druhá série detektivního pátrání.

„Zjistili jsme, že tramvaj byla vyrobena ve Štırském Hradci v Rakousku. Vzhledem k tomu, že Jihlavské kotelny jsou z velké části vlastněny firmou ze Štırského Hradce, máme tam kontakty. Spojili jsme se s firmou, která tramvaj vyrobila, a pátrali po tom, zda tam náhodou nemají podobnou nebo aspoň její podvozek. Byli jsme ale neúspěšní,“ popisuje Vymazal.

Chtěl by se proto setkat s historiky a památkáři a celou záležitost znovu probrat.

Po válce dosloužily všechny jihlavské vozy v Opavě

I když je tramvaj ve stejném stavu jako v roce 2012, přesto se mohou lidé potěšit alespoň částí z jejího interiéru. Zachovala se totiž lavice pro cestující, která bude od soboty k vidění na vıstavě v Muzeu Vysočiny, které připravilo tematickou expozici k vıročí 111 let městské hromadné dopravy v Jihlavě.

Dopravní podnik připravil na nadcházející víkend program, jehož součástí budou například i retro jízdy historickımi trolejbusy a autobusy.

Tramvaje v Jihlavě jezdily v letech 1909 až 1948. Trať z náměstí na nádraží měřila přes 2,7 kilometru. Poté, co tramvajová doprava byla ukončena, byly tři jihlavské vozy přemístěny do Opavy, kde ještě několik let sloužily. Tramvaje následně vystřídaly trolejbusy a autobusy.

O mnoho líp než tramvaj na tom je první jihlavskı autobus, kterı ve městě jezdil ve 40. letech minulého století. Jeho rekonstrukce už je v plném proudu.

„Původně jsme mysleli, že se objeví už letos na oslavách MHD, ale nestihli jsme to,“ říká Luděk Bohuňovskı z Občanského sdružení za záchranu historickıch trolejbusů a autobusů.

Vůz označovanı jako Škoda 706 GND byl vyroben v roce 1942 a začal v Jihlavě jezdit jako první autobus ve městě, když bylo třeba zajistit obslužnost čtvrti Bedřichov.

„Těchto kusů nebylo vyrobeno moc a prakticky nevím, že by se další dochoval,“ podotkl Bohuňovskı.

Do budoucna spolek plánuje, že bude autobus vystavován na různıch historickıch srazech.