Auto

Opravář řezal na autě palivovou trubku, po explozi vzplál celý dům

Opravář řezal na autě palivovou trubku, po explozi vzplál celý dům

Muž ve středních letech prováděl podle dosavadních zjištění vyšetřovatelů ve středu dopoledne opravu auta v průjezdu rodinného domu, v němž je současně i autoservis.

„Ve chvíli, kdy přeřezával přesně nezjištěnou část palivové soustavy vozu, došlo k zajiskření a následné explozi, která způsobila požár domu,“ popsala dnes přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Vıbuch a hořící budovu nahlásilo po půl jedenácté na tísňovou linku hasičů hned několik lidí z okolí, na místo proto vyjely profesionální jednotky z Kojetína, Přerova a Olomouce společně s dobrovolnımi hasiči z Tovačova, Lobodic a Dubu na Moravou.

„Plameny velmi rychle zachvátily střechu budovy. Hasiči při průzkumu vyloučili, že by exploze a požár měly souvislost s tlakovımi lahvemi, samotnı zásah pak museli absolvovat v dıchacích přístrojích. Při hašení a rozebírání téměř zcela vyhořelé střešní konstrukce také využili kvůli bezpečnosti vıškovou techniku,“ nastínil mluvčí krajského hasičského sboru Zdeněk Hošák.

Požár, při němž shořelo v budově i několik zaparkovanıch aut a vıše škod je proto předběžně odhadnuta na půldruhého milionu korun, se podařilo zcela zlikvidovat až krátce před patnáctou hodinou.

Hasiči na závěr ještě prohlédli objekt s pomoci termokamer, aby vyloučili možná skrytá ohniska.

Zraněnı muž byl po prvotním ošetření záchrannou službou letecky přepraven do popáleninového centra brněnské fakultní nemocnice, nezvládnutá oprava pro něj ještě může mít dohru u soudu.

„V souvislosti s touto událostí policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti,“ uvedla Zajícová.