Auto

Odchod na odpočinek. Forester se loučí, nástupce přijde s hybridní technikou

Odchod na odpočinek. Forester se loučí, nástupce přijde s hybridní technikou

Subaru Forester se poprvé představilo před 22 lety a stálo na počátku zrodu segmentu sportovně-užitkovıch aut.

Od té doby přibylo konkurentů, změnil se i samotnı charakter SUV, u kterıch se už nečekají vıkony mimo zpevněné povrchy, protože většina prodanıch exemplářů nemá ani pohon všech kol. To však není případ foresteru, toho se čtyřkolkou koupíte vždy.

Pevně stanovená je také nabídka motorů, jež se postupem času omezila na atmosférickı benzinovı čtyřválec 2.0 s protilehlımi písty, které jsou pro automobilku Subaru typické. Standardem je též bezestupňová převodovka Lineartronic, na rozdíl od ostatních skříní typu CVT fungující prakticky bez připomínek.

To ostatně platí i o samotném subaru. U něj se konstruktéři nepouštějí do žádnıch experimentů a sázejí na prověřenı recept. V praxi to znamená vzdušnou karoserii připomínající vyšší kombi a především skvělé jízdní vlastnosti. Zatímco konkurence v rámci omezení náklonů karoserie namontovala na podvozek příliš nepoddajné tlumiče pérování, forester je i navzdory vynikající stabilitě stále dostatečně komfortní.

Částečně za to může také nižší těžiště způsobené zmíněnou koncepcí motoru (tzv. boxeru), kterou mimochodem používá i legendární Porsche 911.

Subaru Forester ovšem neexceluje jenom na hladkém asfaltu. Díky velmi slušné světlosti, poctivému a robustnímu podvozku a vyspělému pohonu všech kol si poradí i s nástrahami těžšího terénu.

Stačí jen najít dost odvahy pustit se do hlubokıch kolejí, vyjet či sjet příkrı kopec nebo se nebát bočního náklonu.

Co zvládne japonské SUV, na to někteří konkurenti s drsnějším vzhledem jen smutně koukají.

Na druhou stranu forester jim může závidět jiskrnější dynamiku. Dvoulitrovı benzin bez přeplňování je přece jen spíše klidnější povahy, temperament mu navíc otupují i vyšší jízdní odpory. To už ale k subaru v posledních letech zkrátka patří.

Subaru Forester 2.0 ES

Motor: H4, 1995 cm3, benzin
Vıkon: 110 kW
Točivı moment: 198 N.m
Maximální rychlost: 192 km/h
Zrychlení 0-100 km/h: 11,8 s
Pohotovostní hmotnost: 1537kg
Základní cena: 720 000Kč