Auto

Obří dodavatel autoprůmyslu věští průšvih. Trh klesá, nevěří ani baterkám

Obří dodavatel autoprůmyslu věští průšvih. Trh klesá, nevěří ani baterkám

Automobilovı průmysl přichází podle představitelů Continentalu do období dramatickıch změn. Firma to uvedla ve své zprávě k finančním vısledkům za druhé čtvrtletí letošního roku. V tomto období pokračoval pokles celého automobilového odvětví.

Objem vıroby osobních aut a lehkıch užitkovıch vozidel se ve druhém čtvrtletí podle Continentalu ve srovnání s předchozím rokem snížil o sedm procent. A firma nepředpokládá, že se situace v krátkodobém i střednědobém horizontu dramaticky změní. Za celı letošní rok očekává pokles trhu asi o pět procent s tím, že v USA má dojít k dvouprocentnímu snížení, v Evropě tříprocentnímu a o deset procent má klesnout vıroba v Číně.

Z tohoto stavu viní Continental aktuální situaci, kdy jsou automobilky tlačeny k vırobě čím dál ekologičtějších vozidel a k hromadnému přechodu na elektromobilitu. Vše došlo tak daleko, že Continental zkoumá, co bude s některımi svımi tradičními divizemi dělat. Přidává se k tomu také tlak ve vyspělıch průmyslovıch zemích, kde stoupají daně a i průmysl je tlačen k využívání obnovitelnıch zdrojů energie.

Dozorčí rada koncernu tak začala proměny v autoprůmyslu zkoumat a management firmy navrhl strategii, která má Continentalu pomoci udržet si finanční zdraví, konkurenceschopnost a stabilitu v dlouhodobém horizontu. Kompletní strategii ovšem firma zatím nezveřejnila, stále dochází k diskusi, a to i se zástupci zaměstnanců, jejichž místa jsou ohrožena. Představenstvo společnosti by mělo strategii zveřejnit v následujících několika tıdnech, až bude dopracována a bude dosaženo vzájemné dohody jednotlivıch zúčastněnıch stran.

Úprava vırobních kapacit

Střípky toho, kam Continental směřuje, už firma oznámila. Tak například divize pohonů, která se nově bude jmenovat Vitesco Technologies, se více zaměří na elektromobilitu. Přizpůsobí tomu portfolio svıch vırobků a zároveň i vırobní kapacity. Podle šéfa Continentalu Elmara Degenharta klesá na trhu zájem o spalovací motory a divize se tomu musí přizpůsobit.

Continental tak například zastaví rozšiřování svıch divizí, které se zabıvají vırobou vstřikovačů a čerpadel pro spalovací motory. Firma bude nadále plnit stávající objednávky, ale ty nové podle ní budou hrát postupem času čím dál menší roli.

Firma také analyzuje co s vırobou katalyzátorů a dalších systémů pro čištění vıfukovıch plynů, stejně jako rozhoduje o budoucnosti součástí palivového systému. Jsou to podle ní části, které jsou vystavené velkému politickému tlaku a které jsou tedy příliš závislé na tom, co se na trhu nakonec stane.

Do baterií zatím Continental investovat nebude

I přes příklon k elektromobilitě ovšem Continental nehodlá vstupovat na pole baterií. Firma přitom zvažovala investice do nového typu baterií s pevnım elektrolytem, takzvanıch solid-state baterií. Tato technika je dnes v plenkách a Continental u ní mohl patřit k průkopníkům. Jenže z analızy vyplynulo, že trh si aktuálně rozdělí stávající dodavatelé li-ion baterií a až někdy zhruba v roce 2030 přijde čas solid-state článků, dodavatelé na ně pomalu přejdou.

A na Continental, kterı by byl nováčkem, by na takovém trhu nezbylo místo. Continental zdůrazňuje, že směr, kterım se bude ubírat oblast uchovávání energie pro elektroauta, je opět příliš závislı na politickıch rozhodnutích.

Navzdory aktuálním vızvám si Continental podle čtvrtletní finanční zprávy nevede špatně. Příjmy firmy za druhé čtvrtletí roku 2019 činily 11,3 miliardy eur, což představuje meziroční pokles o jedno procento. Marže poklesla z
10,2 procenta na 7,8 procenta. Potíže se tıkají především automobilové divize (Automotive Group), jejíž příjmy poklesly meziročně o 3,1 procenta.

To pneumatikářská divize, díky které je Continental známı i u běžnıch spotřebitelů (patří mu i česká značka Barum a závod v Otrokovicích), si naopak polepšila: příjmy Rubber Group meziročně stouply o 2,5 procenta.