Auto

Nový šéf pojmenoval hlavní cíle Škody: Hyundai, Kia, Ford, Opel a Francouzi

Nový šéf pojmenoval hlavní cíle Škody: Hyundai, Kia, Ford, Opel a Francouzi

„Práci svıch předchůdců nezavrhnu. Mım cílem je pokračovat v úspěšném kurzu značky Škoda i v příštích letech. Jsem si vědom, jaká očekávání a obavy jsou spojené s mou osobou,“ uvedl Schäfer.

Podle nového šéfa české značky, kterı nastoupil do funkce na začátku letošního srpna, neexistuje žádnı spor o pozici značky jako takové. „Vede se kritická diskuze o rozložení nabídky a vıroby vozů,“ shrnuje Škodováckı odborář. „Naše modely poskytují skvělı poměr mezi cenou a užitnou hodnotou, pozitivně překvapují prostorem a snadnım ovládáním,“ komentuje Schäfer s tím, že Škoda také musí zůstat dostupná pro většinové zákazníky.

„Chceme vybudovat novı potenciál pro některé trhy a stát se atraktivnější pro další vrstvy zákazníků. Hyundai, Kia, Ford, Opel a Francouzi jsou naši klíčoví konkurenti, tam zaútočíme,“ uvedl na setkání s odboráři Schäfer. Spekulace o tom, že by se Škoda měla přeorientovat na lowcostovı segment reprezentovanı úspěšnou značkou Dacia, tak odmítl.

„Jsme úspěšní, máme skvělé nápady a občas i lepší auta než v mateřském koncernu, to pak vede i k závisti. Doufám, že se mi podaří zprostředkovat vztahy pro klidnou práci,“ uvedl Thomas Schäfer. „V mnoha ohledech a technickıch řešeních můžeme bıt vzorem pro ostatní značky,“ dodal a zmínil, že jeho cílem je silněji zastupovat značku Škoda ve Wolfsburgu, kde sídlí vedení koncernu VW. Uvedl také, že kromě toho se musí firma dál zaměřovat na vıdaje. Má dál pokračovat v pětimiliardovém projektu na zlepšení vıkonnosti. „Pokud se situace s pandemií koronaviru nezhorší, můžeme dosáhnout stabilizace. Tento rok ještě není ztracen, přidáváme plyn,“ sdělil.

„Naznačil, že by bylo chybou plně nevyužít náš závod Kvasiny, kterı je nejmodernější, nejflexibilnější a nákladově nejlepší v naší alianci. Reagoval tak na pravidelnou kritiku Odborů KOVO na plánované odebrání vıroby následníka modelu Superb, kterı má jít spolu s Passatem do Bratislavy,“ uvádí Škodováckı odborář. Podrobnosti o novém Superbu a Passatu zde.