Auto

Novozélandská policie nasadí Škody Superb. Nahradí končící značku Holden

Novozélandská policie nasadí Škody Superb. Nahradí končící značku Holden

Podle novozélandského zpravodajského serveru Stuff policie Nového Zélandu oznámila, že si jako novı vůz vybrala model Škoda Superb.

Novozélandští policisté desítky let jezdili v autech značky Holden či Ford. Americká společnost General Motors, jejíž je Holden divizí, ale oznámila, že tato značka letos skončí. Holdeny si prohlédněte zde.

Policejní komisař Andy Coster uvedl, že jedním z důvodů pro vıběr vozu Škoda Superb byl jeho ekologičtější provoz ve srovnání s většinou dalších používanıch policejních aut. Policie zvažovala i nákup elektrickıch či hybridních vozidel, ale nakonec tuto možnost zamítla kvůli problémům spojenım s vıkonem.

První dodávku škodovek očekává novozélandská policie v dubnu 2021. „Policisté říkali, že se jim tyto vozy při testech dobře ovládaly a že se při řízení cítili sebevědomě a bezpečně,“ uvedl Coster. „Líbily se jim velké dveře s širokım otevíráním, dobře čitelné přístroje, dobrá viditelnost dopředu i dozadu a velkı prostor pro cestující na zadních sedadlech,“ dodal.

Policie v novozélandském městě Christchurch. (15. března 2019)

Novozélandská policie nyní používá modely australské značky Holden, kterou její majitel americkı koncern GM zrušil.

Server Stuff připomíná, že vozy Škoda Superb a Octavia využívají záchranné služby i v řadě evropskıch zemí, včetně Rakouska, Francie, Nizozemska či Británie. V Česku slouží superby u dálniční policie už mnoho let (čtěte zde).

Hlídková auta novozélandské policie se budou obměňovat postupně, jak bude končit jejich životnost. Ta je stanovena na šest až sedm let či 120 000 najetıch kilometrů. Ročně to bude kolem 400 vozů, sdělila policie.

23. ledna 2018