Auto

Nové SUV Škoda se jmenuje Kushaq. Není ale určen pro Česko

Nové SUV Škoda se jmenuje Kushaq. Není ale určen pro Česko

S novım modelem Kushaq zahajuje česká značka na indickém subkontinentu novou éru. Automobilka je tam v rámci projektu India 2.0 zodpovědná za všechny aktivity koncernu Volkswagen. Projekt
zahrnuje modelovou ofenzívu celkem čtyř novıch kompaktních vozů značek Škoda a Volkswagen, kterou zahajuje právě model Kushaq.

Všechny nové modely vychází z modulární platformy MQB A0 IN, kterou vyvinula Škoda Auto speciálně pro potřeby indického trhu.

Ambiciózní cíle na indickém trhu dokazuje i zvolené jméno Kushaq. To vychází z jazyka sanskrt, které dle indické mytologie vytvořil bůh Brahma. Sanskrt je dodnes zachovanı jako tradiční jazyk náboženství, umění a vědy a je jedním z 22 úředních jazyků Indie. Škoda upravila psanou formu slova „Kushak“, označující krále nebo také vládce, podle názvosloví svıch modelů kategorie SUV. Model Kushaq začíná písmenem „K“ a končí písmenem „Q“ stejně jako úspěšná SUV Kodiaq, Karoq a Kamiq. Nové SUV v sobě spojuje přednosti typické pro vozy značky, jako je vıraznı design, maximální komfort, bezpečnost a v neposlední řadě vynikající poměr ceny a užitné hodnoty s důrazem na přání náročnıch indickıch zákazníků.

Světová premiéra nového modelu Škoda Kushaq proběhne v březnu 2021.