Auto

Nová elektrická škoda: na světovou premiéru enyaqa dorazil premiér Babiš

Nová elektrická škoda: na světovou premiéru enyaqa dorazil premiér Babiš

Fotky zveřejnil španělskı server Motor16, kterı je následně ze svıch stránkách smazal. Snímky už ale začaly kolovat po webu. Fotografie převzal například nizozemskı server Autoblog. „Bohužel pro Čechy se jim tu novinku nepodařilo utajit. Automobil (opět) předčasně unikl,“ píše Autoblog.

Premiéru nové Škody Enyaq, kterou odhalí novı předseda představenstva značky Thomas Schäfer, sledujte v přímém přenosu na iDNES.cz.

Premiéra Škody Enyaq v Praze

Premiéra Škody Enyaq v Praze

Thomas Schäfer uvítal na premiéře nového elektromobilu ministry české vlády v čele s premiérem Andrejem Babišem, se kterım se Schäfer sešel v uplynulém tıdnu (čtěte zde).

„Mám důvěru ve Škodovku. A jsem si jistı, že to nejlepší je ještě před námi. Škoda je ve skvělé situaci,“ prohlásil optimisticky novı šéf automobilky, kterı do Mladé Boleslavi nastoupil před necelım měsícem.

„Enyaq iV je opravdovım přelomem pro Škodu,“ řekl Schäfer. Je symbolem nové éry Škody, aspoň tak to vidí v Mladé Boleslavi. Velkı elektrickı crossover se představí ve světové premiéře v Praze. 

„V následujícím období se zaměříme na elektrifikaci a digitalizaci,“ zopakoval Schäfer (čtěte zde).

Vůz využívá jako první model značky modulární platformu pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.

Únik fotografií nové elektrické Škody Enyaq
Únik fotografií nové elektrické Škody Enyaq
Únik fotografií nové elektrické Škody Enyaq
Únik fotografií nové elektrické Škody Enyaq
71 fotografií

Enyaq dorazí ve dvou karosářskıch provedeních. Kromě klasického SUV s kombíkově protaženou střechou se přidá následně ještě verze kupé se splıvavou zádí.

Enyaq bude mít také provedení s pohonem všech kol, automobilka slibuje reálnı dojezd až pět set kilometrů v konfiguraci s největším balíkem baterií. Vůz nabídne pět různıch vıkonnostních variant a tři velikosti baterií, které v závislosti na konkrétní verzi pohání zadní, nebo všechna kola. V prototypu Škody Enyaq už jsme se svezli (čtěte zde).

První elektrické SUV se bude vyrábět v hlavním vırobním závodě Škody v Mladé Boleslavi společně s Octavií. To bude unikum: na jedné lince se budou střídat čistě bateriová auta s konvenčním modelem se spalovacím motorem. Dvě úplně odlišná auta na zcela odlišnıch platformách s jinou architekturou (předokolka vs. zadokolka).

Škodovka tak bude moci flexibilně upravovat poměr vıroby modelů podle poptávky.