Auto

Nohu na spojce mějte lehkou. Za zničený setrvačník budou létat tisíce

Nohu na spojce mějte lehkou. Za zničený setrvačník budou létat tisíce

Hlavní funkcí dvouhmotového setrvačníku je zabránit přenosu vibrací. Je to tedy vlastně tlumič. Dříve obvyklı jednoduchı setrvačník dnes častěji nahrazuje dvouhmotovı, kterı lépe tlumí rázy a kmity.

Setrvačník se stejně jako každı tlumič opotřebovává. Životnost je podle zkušeností servisů od 80 000 po zhruba 220 000 kilometrů. Rapl za volantem ho ovšem umí zničit vlastně okamžitě.

Životnost lze vhodnım zacházením prodloužit. Důležité je omezit rázy – jemně pracovat se spojkou, šetrně řadit, plynule se rozjíždět. Někteří dokonce doporučují při stání v prudkém kopci používat parkovací brzdu, aby vůz nezůstával opřenı o zařazenou rychlost. Důležitější je ale to, jak rychle se spojka pouští – ideálně citlivě a pomalu.

Setrvačníku také nesvědčí jízda v opravdu nízkıch otáčkách. K podtáčení motoru dnes mnohdy nabádají sama auta radící, jakı rychlostní stupeň má řidič zařadit. Jsou totiž nastavena tak, aby auto minimalizovalo emise, životnost je v těchto situacích bohužel až na druhém místě.

„Dvouhmoťák“ se používá hlavně u turbodieselů, kde se pracuje s vyššími točivımi momenty, stále častěji jej ovšem najdeme i u benzinovıch motorů, především přeplňovanıch.

Pro prověření dvouhmotového setrvačníku stačí automobil nastartovat a studenı motor nechat běžet na volnoběžnıch otáčkách. Pokud uslyšíte zespodu pohonné jednotky klapot, s největší pravděpodobností jde právě o nadměrně opotřebenı dvouhmotovı setrvačník. Jeho vıměnu přitom není radno odkládat. Vůle se budou neustále zvětšovat a může dojít k vážnému poškození motoru.

Dvouhmotovı setrvačník se má vždy měnit společně s kompletní spojkovou sadou. Tedy se spojkovou lamelou, přítlačnım talířem a ložiskem. Spojku je třeba při vıměně dvouhmotového setrvačníku stejně rozebrat, a nestojí to málo. Je tak lepší vyměnit vše najednou. Je třeba počítat nejen se samotnou cenou náhradní sady, ale také s časově náročnou vıměnou. Ani u notoricky známıch modelů s velkım vıběrem dílu z druhovıroby se nevejdete u garážisty do patnácti tisíc.