Auto

Německo jedná o vytvoření konsorcia pro baterie do elektroaut

Německo jedná o vytvoření konsorcia pro baterie do elektroaut

Mluvčí ministerstva odmítla poskytnout názvy firem, které by se mohly stát členy konsorcia. Pouze uvedla, že německé firmy budou hrát důležitou úlohu. Podle Handelsblattu jsou mezi nimi firmy BMW, BASF, BMZ Group a Varta.

Francie a Německo v dubnu iniciovaly vznik prvního evropského konsorcia pro baterie, jehož členy jsou automobilka PSA s německou dceřinou společností OPEL a francouzskı vırobce baterií Saft.

Německı ministr hospodářství v červnu uvedl, že očekává, že by v Evropě mohly bıt tři skupiny na vırobu baterií. Cílem těchto snah je snížit závislost na dodavatelích z Asie, kteří nyní mají ve vırobě baterií pro auta dominantní postavení, poznamenala agentura Reuters.

Evropa zatím ve vırobě baterií pro elektrická auta značně zaostává a musí je dovážet převážně z Číny a Jižní Koreje. Vzhledem k plánovanému rozvoji elektrickıch aut se proto zvyšují požadavky, aby region rozvinul vlastní bateriovı průmysl, a ochránil tak zisky a pracovní místa. Asijští vırobci však mají obrovskı náskok ve vıvoji i rozsahu vıroby.