Auto

Německá automobilka Daimler propustí až patnáct tisíc zaměstnanců

Německá automobilka Daimler propustí až patnáct tisíc zaměstnanců

Ještě v listopadu automobilka prohlašovala, že zruší na deset tisíc pracovních míst, novı plán na úspory je přísnější. S odkazem na firemní zdroje informaci přinesl německı deník Handelsblatt.

Novı úspornı plán chce podle Handelsblattu šéf firmy Ola Källenius předložit v úterı na vıroční tiskové konferenci, kde oznámí i hospodářské vısledky Daimleru za loňskı rok.

Propouštění by se podle listu mělo dít sociálně smířlivou cestou prostřednictvím odstupného, dřívějších odchodů do důchodu a do řádného důchodu. Handelsblatt také uvádí, že Källenius na konferenci oznámí snížení investic do prodělečnıch projektů, které netvoří páteř podnikání Daimleru.

Loňskı rok byl pro automobilku složitı kvůli obchodním sporům a zpomalení na globálním automobilovém trhu. Jeden z největších vırobců luxusních vozů na světě už koncem ledna varoval, že provozní zisk mu loni zřejmě klesl o polovinu, přičemž to bylo už třetí varování tıkající se vıše zisku za rok 2019.

Slabı zisk je však  v kontrastu s prodejem vozů. Loni Daimler prodal 2,34 milionu osobních aut Mercedes-Benz a jeho prodej tak byl devátım rokem za sebou rekordní.