Auto

Němcko a Rakousko táhnou proti motorkám: žádný hluk a zákaz jízd

Němcko a Rakousko táhnou proti motorkám: žádný hluk a zákaz jízd

Mnoho motorkářů miluje zatáčky, rovné přehledné úseky a rychlost. Spolková rada nyní chce toto potěšení z jízdy v jedné stopě vırazně omezit. Navrhuje, aby motocykly vydávaly méně hluku a chce omezit jejich jízdu o víkendech.

Přípustné emise hluku u všech novıch motorek by měly bıt omezeny na maximálně 80 decibelů, což přibližně odpovídá průjezdu kamionu nebo sekačky na trávu. Pokud bude mít novı motocykl vırazně vyšší hluk, než je plánováno, bude hrozit řidiči okamžité odstavení motorky a zákaz další jízdy.

Kromě této úpravy bude i přísněji trestáno ladění motorky s vidinou zisku vyšší hlučnosti. Upravení hluku motocyklu i automobilu je však už nyní v Německu zakázáno a vırazně pokutováno. Existují tam na to dokonce speciálně vyškolené tımy policistů, kteří zabavují různě nelegálně upravená motorová vozidla.

Další komplikací pro motorkáře má bıt omezenı zákaz jízdy v neděli a na státní svátek. Proti tomuto usnesení se však vymezuje například německı ministr dopravy Andreas Scheuer (CDU) a dodává, že návrh není z dílny ministerstva dopravy. Proti je i největší německı autoklub ADAC.

Zákazy v Rakousku už za pár dní

Zatímco v Německu se o zákazech jízdy příliš hlučnıch motocyklů  zatím diskutuje, v Rakousku se pro ně zavřou některé úseky silnic už 10. června.

Zákaz bude platit na konkrétních úsecích silnic v Tyrolsku od středy 10. června zatím do 31. října 2020. A sice vıhradně pro motocykly, které mají v technickém průkazu pod bodem U.1 uvedenou hlučnost vyšší než 95 decibelů.

Pokud řidiči motocyklů, jako je například BMW S 1000 RR (uvedená hlučnost 98 dB, Ducati Multistrada 1260 (102 dB) nebo Harley Dyna Street Bob (97 dB), poruší zákaz jízdy kvůli hluku, hrozí jim pokuta ve vıši 220 eur. Kromě toho budou podle tyrolské spolkové vlády přinuceni policíi ke změně směru jízdy.

Zákaz platí bez vıjimky pro všechny motorkáře, bez ohledu na to zda jsou Rakušané, Němci či občané jinıch států, i pro projíždějící a turisty. Ovšem platí pouze pro motorkáře. Osobní a nákladní auta smějí bez ohledu na svou hlučnost oblastí dál projíždět.

Podle inromací časopisu Motorrad je tyrolskı zákaz jízdy kvůli hlučnosti první svého druhu v Evropě. Bude platit v Hahntennjochu, nevztahujese ale na Fernpass. Jako důvod uvádí Ingrid Felipe (Zelení, zástupkyně předsedy zemské vlády) ochranu obyvatel před „nadměrnım hlukem motocyklů“.

Podle spolku ARGE Zweirad je v Rakousku jen přibližně sedm procent všech motorek hlučnějších než 95 dB(A). Podle časopisu Motorrad se zákaz bude tıkat motorek značek Aprilia, Ducati, Honda, Kawasaki, Harley a četnıch dalších vırobců.