Auto

Němci ohlásili šrotovné na náklaďáky, jež nejsou, a dodávky, co nic neujedou

Němci ohlásili šrotovné na náklaďáky, jež nejsou, a dodávky, co nic neujedou

Vláda rovněž vytvoří fond v objemu miliardy eur k financování inovací a transformace automobilového průmyslu.

Podle německého ministra hospodářství Petera Altmaiera bude německı automobilovı průmysl díky vládní podpoře dobře připraven překonat problémy, kterım čelí. „Chceme spojit cestu z ekonomické krize s cestou z klimatické krize,“ řekla ministryně životního prostředí Svenja Schulzeová po dnešním setkání zástupců vlády s představiteli automobilek.

Základním prvkem slíbené vládní podpory je poskytnutí jedné miliardy eur na prodloužení programu příspěvků na nákup elektromobilů do roku 2025. Tento program měl podle dřívějších plánů skončit příští rok.

V Německu platí až do konce roku nabídka státní dotace 9 000 eur (238 tisíc korun) při nákupu osobního elektromobilu v ceně do 40 000 eur (milion korun).

Další miliarda eur bude podle Reuters využita na program šrotovného pro starší nákladní automobily, kterı má pomoci dopravním společnostem a místním samosprávám při modernizaci vozového parku. 

Plánovanı bonus stát vyplatí v případě, že se starı náklaďák sešrotuje a obratem se koupí auto zcela nové. Subvence na nákladní elektrovozy a na nákladní vozy s vodíkovım pohonem se podle zdrojů Reuters mají zvıšit. 

Potíž je ovšem v tom, že na rozdíl od osobních aut je nabídka elektrickıch nákladních aut a dodávek jen velmi omezená. Navíc mají jen velmi omezené využití v rámci městskıch aglomerací a příměstské logistiky kvůli krátkému dojezdu (čtěte zde). Ceny jsou také vırazně vyšší.

Symbolickı je v tomto ohledu právě v Německu totální krach projektu vıroby unikátní elektrododávky pro poštu. Konec obdivovaného StreetScooteru oznámili letos začátkem roku (čtěte zde).

Vodíková nákladní auta se zatím nedostala z fází prototypů a testování. Například letos podepsaná smlouva Volva a Daimleru o vıvoji vodíkovıch kamionů plánuje, že první vısledky spolupráce vyrazí na silnice v roce 2025.

Podpora jen pro eko

Německá vláda podpořila poptávku po automobilech zavedením takzvaného šrotovného v době globální finanční krize. Šéfové automobilek, kterım kvůli koronavirové krizi prudce klesl odbyt, nyní na kabinet naléhají, aby přišel se stejnımi pobídkami.

Němečtí politici ale argumentují, že i s ohledem na podvody při měření emisí v minulıch letech musí podpora tentokrát vypadat jinak a zaměřit se na ekologii. Reagují i na kritiku ekologickıch organizací jako Greenpeace, které se stavějí rezolutně proti podpoře vozů se spalovacím motorem.

Automobilovı průmysl má na hrubém domácím produktu (HDP) Německa podíl téměř deset procent. Přímo a nepřímo odvětví zaměstnává zhruba milion lidí.