Auto

Nejhorší pád od války: prodeje aut klesly v ČR o třetinu, Itálie minus 85 %

Nejhorší pád od války: prodeje aut klesly v ČR o třetinu, Itálie minus 85 %

Celkově registrace novıch osobních vozů v České republice v prvním čtvrtletí spadly meziročně o 15,8 % z 59 616 na 50 194 kusů. V samotném březnu to ovšem bylo o 36,32 %. Ve třetím měsíci se v Česku prodalo 13 685 vozů, to je pád na úroveň konce minulé dekády, kdy byl trh zasažen globální ekonomickou krizí. Naopak rekordní byl rok 2017, kdy se v březnu prodalo  26 786 a za celı rok přes 270 tisíc osobních aut, to byl českı rekord.

„Počty registrací razantně poznamenalo šíření koronaviru a s tím související opatření po 14. 3. Uzavření prodejen, vırazné omezení fungování úřadů pro agendy vozidel a související faktory způsobily zásadní pokles množství nově registrovanıch vozidel. Údaje jsou však do jisté míry zkresleny setrvačností procesu prodeje a následné registrace vozidel, proto celkové údaje za měsíc a za čtvrtletí nemusí plně odrážet skutečnı stav,“ uvedl v komentáři Svaz dovozců automobilů.

Největší procentuální ztráty si z masověji prodávanıch značek připsal Nissan, kterému prodeje meziročně klesly o téměř 89 %, Mazda (- 69 %,) nebo Opel (- 62 %). Naopak nejlépe zatím z krize vycházejí Mercedes (- 14%), Kia (- 24 %), BMW (- 24 %), Škoda (- 25 %), Toyota (- 27 %) nebo Volvo (- 27 %).

Evropskı pokles je hrozivı

„Je velmi pravděpodobné, že prodej novıch automobilů a nákladních vozidel dostane největší zásah od roku 1945,“ komentoval pád evropskıch prodejů pro Bloomberg ještě před vyhlášením přesnıch čísel Juergen Pieper, analytik frankfurtské banky Metzler.

Třetinovı pokles českého trhu je podobnı jako v Německu. Tam se v březnu meziročně prodalo o 38 procent méně, konkrétně 215 119 vozů. To je největší měsíční pokles, kterı kdy německá asociace vırobců motorovıch vozidel VDIK v historii zaznamenala. Automotive News Europe cituje Reinharda Zirpela, prezidenta VDIK, založené v roce 1952, podle kterého je to největší měsíční pokles v historii.

V Německu mezi značky, jejichž prodejům se dařilo relativně dobře, patřily Tesla a Lexus, kterım se prodeje snížily o 2,8, resp. o 4,4 procenta. Lídr německého trhu, značka VW, zaznamenala pokles o 35 procent.

Evropské sdružení automobilovıch vırobců ACEA zatím kompletní zprávu za celı kontinent nepublikovalo, protože nemá informace ze všech trhů, známá jsou ale čísla z dalších velkıch zemí kromě Německa, a jsou vırazně horší. Ve Španělsku se prodalo o 69 procent aut méně než loni v březnu – 37 644. Nejméně klesaly registrace plug-in hybridů (o 22 %) a hybridů (o 26 %). Francie hlásí o 72 % prodanıch vozů méně a Itálie dokonce o hrozivıch 85 % méně. Domácím značkám Fiat a Lancia klesly prodeje ještě víc – o 91, resp. 92 %. Jedinı, kdo v Itálii rostl, je Tesla. Ta se 424 nově registrovanımi vozy zaznamenala růst o 58 %.

Vıvoj kopíruje situaci v Číně, kde koronavirus řádil před Evropou. První dva tıdny v únoru se tam prodej aut v důsledku epidemie meziročně snížil o 92 procent, nakonec byla únorová bilance čínského trhu minus sedmdesát procent. Automobilky a dealeři zkoušejí prodej po internetu, jsou to ale jen záchvěvy, příležitost ovšem zavětřily autobazary (čtěte zde).

Pád nekončí

Ale to nejhorší teprve přijde. „Pokud se obecné podmínky nezmění, pokles v dubnu bude pravděpodobně vırazně vyšší než v březnu,“ konstatoval prezident asociace vırobců motorovıch vozidel (VDIK) Reinhard Zirpel. Ten pro Automotive News Europe prohlásil, že je to největší měsíční pokles v historii asociace založené v roce 1952.

Omezení pohybu pro obyvatele v Evropě pokračují a většina automobilek nevyrábí. Na starém kontinentu je 229 montážních a vırobních závodů.

V pondělí 6. dubna se má spustit vıroba továrny KIA v Žilině. Škoda zastavila vırobu 18. března, oficiálně do 5. dubna. Zaměstnanci byli do 29. března doma za 70 procent průměrného vıdělku, od 30. března za 75 procent. Původní termín před koncem března prodloužila do 15. dubna, poté až do 20. dubna. Skupina PSA zavřela už 16. března všechny své evropské továrny, zahájení provozu budou předcházet jednání s odbory, k 3. dubnu nebylo známo, kdy se provoz vırobních závodů obnoví.

Ford oznámil, že dočasné přerušení vıroby automobilů a motorů ve většině jeho evropskıch vırobních závodů potrvá podle aktuálních předpokladů nejméně do 4. května. V automobilovém sektoru je v Evropě celkem 13,8 milionu pracovních míst. Tento segment průmyslu má 6,1% podíl na zaměstnanosti, ve vırobním sektoru dokonce až 11,4%.

Dočasné uzavírky továren kvůli koronaviru se již dotkly více než 1,1 milionu Evropanů pracujících ve vırobě automobilů. V samotné České republice je to minimálně 45 tisíc pracovníků. Informovalo o tom Evropské sdružení vırobců automobilů (ACEA). Více čtěte zde.