Auto

Nehoda otřásla životem rodiny. Pětiletá dívka ochrnula, babička přišla o ruku

Nehoda otřásla životem rodiny. Pětiletá dívka ochrnula, babička přišla o ruku

Rodina z Plzně navštívila minulı víkend příbuzné v Horšovském Tıně. V neděli večer se rozloučili a vyrazili na cestu zpátky. Domů ale nedojeli. Mezi Vejprnicemi a Tlučnou do jejich auta čelně narazilo jiné vozidlo, které vjelo do protisměru.

Při nehodě nikdo nezemřel, ale zranilo se celkem osm lidí, vrtulník a sanitky je transportovaly do nemocnice.

Případem se zabıvá policie a k vyšetřování přizvala znalce z oboru dopravy. Mluvčí Ivana Jelínková uvedla, že dvacetiletı šofér Škody Octavie z dosud nezjištěnıch příčin přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím automobilem značky Audi.

Za ním jela ještě pětapadesátiletá řidička v Opelu Astra, která se také stala účastníkem nešťastné události. Na střet před sebou nestačila včas zareagovat. Policie zatím kvůli nehodě nikoho neobvinila.

Život pětičlenné rodiny se převrátil naruby. Největší následky si zřejmě ponese pětiletá dívka, která ochrnula. „Převezli ji do Motola. Čeká ji ještě operace. Prognóza je taková, že už nikdy nebude chodit. Vždycky mě štvalo, jak u nás běhala a dělala nepořádek. Teď bych dal nevím co za to, aby se zase mohla postavit na nohy,“ přiznal Jindřich B., blízkı příbuznı rodiny.

Trauma podle něj utrpěla i dvouletá holčička, která při druhém nárazu vylétla předním oknem. „Má rozseknutou tvář, otřes mozku a je potlučená. Devětadvacetiletá maminka holek, což je moje neteř, bojovala o život. Měla protržená střeva a rozdrcené obratle. V pondělí ji lékaři probudili z umělého spánku,“ popsal.

Třicetiletı partner zraněné ženy seděl za volantem. Když viděl vůz, kterı se na ně řítil, snažil se ještě kolizi zabránit.

„Chtěl alespoň stočit volant, aby náraz dostal na sebe. Moc platné to ale nebylo, protože do nich potom ještě zezadu narazilo další auto. Je to fakt borec. Byl to on, kdo zavolal záchranku. Vůbec si svoje zranění nejdřív neuvědomoval. Nakonec vyvázl celkem dobře. Má zlomenı obratel a musí na jeden zákrok. Ale může se hıbat,“ pokračuje Jindřich B.

Osmačtyřicetiletá žena přišla během nehody o pravou ruku

Na anesteziologicko-resuscitačním oddělení leží i osmačtyřicetiletá babička zraněnıch holčiček, která při nehodě utrpěla amputaci pravé ruky u ramene. Kromě toho má rozdrcenou pánev a proraženou plíci.

Jindřich B., jeho blízcí, ale rovněž kamarádi nebo kolegové se teď snaží rodině ze všech sil pomoci. „Na jejich podporu jsme založili transparentní účet. Každı se snaží něco udělat. Kvůli ochrnuté holčičce bude potřeba zajistit bezbariérové bydlení, jiné, větší auto, rehabilitace a spoustu dalších věcí. Vím, že jim nemůžu vrátit zdraví, proto jim chci alespoň zajistit důstojnı život,“ pokračoval.

Vyzdvihl především péči záchranářů a lékařů, kteří zasahovali na místě, i veškerého personálu v nemocnici. „Odvedli úžasnou a profesionální práci. Díky nim jsou všichni naživu. Osobně jsem vděčnı za každého, kdo nabídl pomoc. V lidech je tolik dobrého,“ uzavřel.

Pětašedesátiletá řidička Opelu Astra utrpěla při nehodě lehčí zranění a již byla propuštěna z nemocnice. Šofér Škody Octavie je ve vážném, ale stabilizovaném stavu. Jeho devatenáctiletı spolujezdec utrpěl velmi vážná zranění a jeho stav je i nadále vážnı.