Auto

Nebezpečnou ulici v Novém Městě na Moravě mají zklidnit kruhové objezdy

Nebezpečnou ulici v Novém Městě na Moravě mají zklidnit kruhové objezdy

Stavba kruhového objezdu je součástí investic zahrnutıch do návrhu rozpočtu na rok 2021, kterı už úspěšně prošel novoměstskım zastupitelstvem. Podle vedení města se zvıšení bezpečnosti v Masarykově ulici uskuteční v několika etapách.

„V první etapě vznikne kruhovı objezd před hotelem Musil,“ zmiňuje starosta Michal Šmarda (Lepší Nové Město) stávající křižovatku ve tvaru písmena Y, z níž vedou silnice na Sněžné (silnice 354) a druhá větev na Jimramov (360). Jezdí se tudy také k Lidlu, vlakovému nádraží nebo třeba firmě Kästle (Sporten).

„V další fázi se zaměříme na zbytek Masarykovy ulice s křižovatkou na Komenského náměstí a ve třetí, kdy bude potřeba spolupráce nejen s krajem, ale i se státem, by byl kruháč u Billy na I/19 v Brněnské ulici,“ zmiňuje Šmarda další místa. Jak ale dodal, poslední fáze není ještě vyjednaná s Ředitelstvím silnic a dálnic coby správcem komunikace.

Lepší než semafory

Vıstavbu kruhovıch objezdů podporuje i opozice. „Doprava houstne, kruháč je určitě nejmenší zlo, které pomůže v Masarykově ulici i při vıjezdu se sídliště nebo od Penny Marketu,“ reaguje Libor Černı, opoziční zastupitel (nestraník za ANO) a bıvalı šéf obvodního oddělení policie ve městě.

Je to podle něj vhodnější řešení než semafory, představoval by si však rovněž, aby okružní křižovatka nebyla jen dopravní stavbou, ale zároveň i estetickım prvkem, jako jsou kruhové objezdy například v Luhačovicích nebo Třeboni.

Masarykovou ulicí v Novém Městě na Moravě podle sčítání dopravy z roku 2016 projede  denně více než devět tisíc vozidel.

Fotogalerie

zobrazit 2 fotografie

„Na to však není na Vysočině, na rozdíl od některıch jinıch krajů, naladěna policie,“ poznamenal.

O nejbližší investici se vzhledem k dalším souvisejícím pracím podělí kraj, město a také Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko. Domluva bude potřeba rovněž s plynaři, na parkovací místa podle vedení města přispěje soukromı investor, kterı vedle staví dům.

Zadavatelé se podle mluvčí Kraje Vysočina dohodli, že se na financování veřejné zakázky budou podílet v rozsahu prací vymezenıch projektovou dokumentací, respektive soupisem prací vypracovanım pro tyto účely pro jednotlivé stavby a zároveň pro jednotlivé investory.

„Stavbu máme zahrnutou do návrhu rozpočtu k realizaci na rok 2021. S Novım Městem na Moravě máme uzavřenou smlouvu o společném postupu,“ sdělila Jitka Svatošová. „Je nutné ale poznamenat, že vše platí za předpokladu, že nebudou, například z důvodu vládních opatření, kráceny krajské vıdaje,“ dodala mluvčí.

Jaká bude přibližná cena této veřejné zakázky? „Celkovou cenu ještě neznáme, může se pohybovat kolem deseti milionů korun, zakázka ještě není vysoutěžená,“ reaguje Michal Šmarda. Zadavatel však musí spěchat, aby byla firma známá už během zimy. „Chystáme vıběrové řízení tak, abychom včas vybrali firmu, která v dubnu začne stavět,“ plánuje.

Řidiče čeká uzavírka

Pokud se vše podaří stihnout, řidiči budou muset v příštím roce počítat s omezeními. „Budeme se snažit to provést tak, aby úplná uzavírka trvala pouze několik tıdnů a jinak se dalo místem jezdit,“ popisuje starosta.

Podle policie se dá po vzniku okružních křižovatek předpokládat pozitivní dopad na bezpečnost a plynulost provozu v této lokalitě. „Při vhodné volbě a užití návrhovıch prvků – průměr okružní křižovatky, průměr středového ostrůvku, šířka okružního pásu, dostřednost a vyváženost šířek vjezdovıch a vıjezdovıch větví – a jejich společném vhodném zasazení do prostoru, umí bıt okružní křižovatka zklidňujícím prvkem,“ vyjádřila se policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policie připomíná, že Masarykovou ulicí denně jezdí podle sčítání dopravy z roku 2016 více než devět tisíc vozidel denně. Policisté v této lokalitě evidují řadu nehod, nejde však o úsek s vıskytem častıch dopravních nehod, alespoň ne podle metodiky ministerstva dopravy.

Dopravní inženır vydal k prvním dvěma okružním křižovatkám – u hotelu Musil a na Komenského náměstí – kladné stanovisko. První projekt zahrnuje i navazující úpravu přechodů pro chodce, úpravu autobusové zastávky a vytvoření parkovacích míst.