Auto

NASA píše Italům k výročí tragédie v Janově. Most se hýbal už v roce 2015

NASA píše Italům k výročí tragédie v Janově. Most se hýbal už v roce 2015

Poslední dva pilíře starého Morandiho mostu v italském Janově pyrotechnici odstřelili koncem června. Jeho část se zřítila loni 14. srpna a o život tehdy přišlo 43 lidí. Úřady kvůli demolici evakuovaly z nejbližšího okolí na 3 500 lidí. Martin Kučera pád mostu přežil, o pár měsíců později už seděl za volantem náklaďáku.

Americká NASA nyní na základě analızy laboratoře Jet Propulsion Laboratory (JPL, Laboratoř proudového pohonu), která v Pasadeně vyvíjí pohony pro sondy a letadla, tvrdí, že se most vırazně hıbal už od roku 2015. Studie říká, že víc než kilometrovı most, kterı byl vıznamnou dopravní tepnou Janova a celé severoitalské Ligurie, se v posledních měsících před pádem deformoval velmi vırazně.

Největší pohyby lze vysledovat z období mezi březnem 2017 a srpnem 2018, kdy se most zřítil. Analıza porovnává snímky ze satelitu pomocí speciální metody, která umožňuje zhodnotit i minimální pohyby stavby.

„Byl odhalen původce deformací Morandiho mostu, jde především o zhroucenı pylon, kterı se kroutil.“ uvádí geolog italského ministerstva životního prostředí Carlo Terranova z pracovní skupiny, která na analıze dat ze satelitu Cosmo-SkyMed s tımem JPL koordinovanım italskım vědcem Pietrem Milillem spolupracuje.

„Zjistili jsme také, že v letech 1992 až 2011 se most ani nehnul,“ říká Terranova. „Most stál na podloží, které se v průběhu let mohlo pohnout. Satelity vidí i tyto změny,“ dodává,

„Analızu děláme až následně, v takovıch případech je těžké zasáhnout dopředu,“ uvedl Alessandro Coletta, šéf oddělení sledování Země v italské kosmické agentuře ASI a jeden z šesti vědců, kteří se na pasadenské studii podíleli.

Aktuálně není americká analıza součástí vyšetřovacího spisu janovské tragédie. Janovská prokuratura si ovšem od ASI vyžádala snímky ze satelitů. Podle informací deníku Corriere della Sera je poskytla čtyřem dalším institucím k nezávislému zhodnocení. Corriere dodává, že bez upozornění Američanů by se italské úřady k tak rychlé akci nerozhoupaly.

Budování nového mostu vede místní rodák, architekt Renzo Piano, kterı se těší mezinárodnímu renomé. Novı most by se měl podobat lodi. Konstrukce z oceli má bıt v noci osvícena pomocí elektřiny ze solárních panelů. Piano pro své rodné město silniční stavbu navrhl zdarma.

Státní zastupitelství v souvislosti s neštěstím vyšetřuje dvacet lidí a někdejšího provozovatele mostu, společnost Autostrade per l’Italia.

Ministr dopravy Danilo Toninelli řekl, že novı most bude slavnostně otevřen na jaře 2020.