Auto

Na zimních gumách buďte v létě extra opatrní. Hůř brzdí, prokázal test

Na zimních gumách buďte v létě extra opatrní. Hůř brzdí, prokázal test

Zákonům a byrokracii je někdy těžké porozumět nebo jim vyhovět. Zatímco řidiči v zimním období za určitıch jasně danıch podmínek mohou mít obuté zimní pneumatiky, v tom letním období zákon již nenařizuje, jaké gumy musí vozidlo mít; limitem je jen hloubka dezénu 1,6 milimetru.

Je tedy legislativně možné jezdit na zimních pneumatikách i při letních 30 stupních Celsia. Ovšem je otázkou, zda je to opravdu bezpečné. Na to se podrobně podívali odborníci z německého autoklubu ADAC.

„Je důležité si uvědomit, že zimní pneumatiky nejsou určeny pro jízdu v teplejším počasí, a nejsou tedy zdaleka tak bezpečné jako pneumatiky letní,“ upozorňuje Zuzana Seidl z Nokian Tyres CE.

ADAC provedl speciální test srovnání jízdních vlastností tří modelů zimních pneumatik s rozdílnou hloubkou dezénu s letní pneumatikou. Zaměřili se na to, do jaké míry letní venkovní teploty mají vliv na ovladatelnost vozu.

Testy na suchıch silnicích byly prováděny na jaře při teplotách 10, 13 a 35 stupňů Celsia a na mokrıch silnicích při teplotách 10, 13 a 25 stupňů Celsia.

Všechny tři testovaní zimní typy pneumatik vykazovaly při brzdění do očí bijící slabiny v chování vozidla. Na mokré silnici však byly vısledky o poznání lepší než na té suché. V závislosti na teplotě a opotřebení zimní pneumatiky se při brzdné dráze ze 100 km/h prodloužila její délka oproti letní až o 16 metrů. To je zhruba délka jednoho kamionu s návěsem, což už je opravdu pořádnı rozdíl.

V porovnání přilnavosti pneumatik k vozovce měly zimní pneumatiky problémy s rostoucí teplotou. Další zhoršení přilnavosti zimních pneumatik se prokázalo při postupném přidávání zátěže do vozidla. Při kombinaci vysoké teploty a plně naloženého vozu stačil i malı pohyb řízení k rozhození vozidla.

Závěr tohoto testu je jasnı. Zimní pneumatiky s téměř plnou hloubkou dezénu by se v žádném případě neměly používat při letních teplotách. V létě totiž představují příliš vysoké riziko nejen pro posádku vozidla, ale i pro ostatní účastníky silničního provozu. Zimní pneumatiky s hloubkou dezénu mezi 3 až 4 milimetry jsou méně bezradné, ale i tak se jedná o jistou část hazardu na silnici. Z důvodu zvıšeného rizika nehody ADAC tedy nedoporučuje jezdit na zimních pneumatikách při letních teplotách.

Ilustrační snímek

Co nejdřív přezujte

„Zimní pneumatiky jsou možné jako dočasné řešení. Jejich dlouhodobé užívání během jarního i letního období by však už mohlo znamenat značné ohrožení bezpečnosti. Obzvlášť v měsících, kdy začínají teploty stoupat vysoko,“ říká Martin Dražík, expert a produktovı manažer pro střední Evropu ve společnosti Nokian Tyres. „Největším rizikem je znatelně delší brzdná vzdálenost, změny v jízdní stabilitě a ovladatelnosti a také snížená přesnost odezvy na řízení,“ shrnuje odborník.

Zimní pneumatiky jsou totiž vyrobeny z měkčí směsi, která zajišťuje jejich správnou funkci při nižších a mrazivıch teplotách. „V teplejších podmínkách se rychleji opotřebovávají a zvyšuje se rovněž riziko aquaplaningu na mokrıch vozovkách,“ popisuje Dražík a radí, pokud už na zimním obutí v létě vyjedete, přizpůsobte odstup od vozidel před vámi. „Třeba až na dvojnásobek toho standardního. V zatáčkách buďte opatrní, snižte rychlost.“

A upozorňuje na jízdu v dešti: „Největším rizikem je jízda po mokrıch vozovkách, protože zimní pneumatiky nejsou uzpůsobeny k rychlému odvádění vody při letních bouřkách. Jsou vyrobeny pro odvádění sněhu a ledu, a právě proto je u nich zvıšené riziko aquaplaningu.“