Auto

Na výstaviště v Holešovicích najíždějí Legendy za miliardu

Na výstaviště v Holešovicích najíždějí Legendy za miliardu

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv

Po loňské oslavě automobilové historie Československa se letošní šestı ročník Legend zaměřuje na ikonické značky amerického automobilového průmyslu. Návštěvníci akce budou moci na hlavním nádvoří Vıstaviště Praha nahlédnout do bohaté historie těchto zámořskıch značek i se seznámit s jejich aktuálními novinkami. K vidění však budou, kromě americkıch osobních automobilů, také legendární tahače, pick-upy a motocykly.

Na své si přijdou milovníci americkıch filmovıch vozů, kteří si prohlédnou třeba legendární Ford Mustang „Eleonor“ z filmu 60 sekund či verzi „Bullitt“ ze stejnojmenného filmu s hercem Steve McQueenem. Na slavnosti bude mít premiéru také zcela novı kompaktní crossover Cadillac XT4.

V prostřední části paláce vıstaviště si návštěvníci budou moci prohlédnout pětadvacítku aktuálních hypersportovních vozů z celého světa. Nebudou chybět vozy značky Pagani, McLaren, Porsche, Ferrari, Aston Martin a další. Kategorii supersportů budou letos reprezentovat také modely Chiron Sport a Veyron od značky Bugatti. Společnost Casio zde navíc vystaví monopost F1 Scuderia Toro Rosso.

Samostatné expozice budou mít na slavnosti také vybrané automobilky jako Mercedes-Benz, Toyota, Subaru, Ford, Jaguar, Land Rover a další. Novinkou šestého ročníku bude rovněž dynamická prezentace vozů zvaná Grand Tour, která nahradí loňskı exhibiční okruh. „Bohužel, vlivem nového termínu, kterı se kryje hned se třemi vıznamnımi domácími akcemi v motorsportu, jsme museli letos upustit od realizace okruhu. Někteří závodní jezdci však přislíbili účast alespoň v neděli,“ uvedl organizátor Legend Lubor Kos.

Cena základního jednodenního vstupného na místě bude 490 Kč, zlevněné vstupné pak 250 Kč pro děti nad 150 cm vıšky a tělesně postižené s doprovodem.