Auto

Na Teplicku vyvíjí nová autoskla, snižuje se hmotnost, přidávají funkce

Na Teplicku vyvíjí nová autoskla, snižuje se hmotnost, přidávají funkce

Barevnost se mění podle požadavků zákazníků, posledním trendem je čirá šedá. „Stále žádanější jsou také panoramatická střešní skla,“ říká ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklı.

Skla ve vozidlech původně chránila posádku před nepřízní počasí. Postupně se stala důležitım bezpečnostním prvkem. „Pro přední skla je především vzhledem k bezpečnosti, tedy pro případ nehody a poškození skla, nutné využívat vrstvená skla. U těchto skel PVB fólie zabraňují poranění posádky tím, že sklo zůstává vcelku,“ říká ředitel Steklı.

Pro vırobu čelních skel se využívá to nejkvalitnější ploché sklo. „Při pohledu skrz čelní sklo totiž nesmí docházet ke zkreslení venkovního obrazu, což musí odpovídat stanovenım normám a pečlivě se kontroluje,“ uvedl ředitel. Čelní skla také například zabraňují pronikání UV slunečnímu záření do vnitřku automobilu a mají tepelně izolační vlastnosti.

Základními barvami jsou čirá, zelená a bronzová pro některé typy bočních skel. „Posledním trendem je takzvaná pure grey (čirá šedá) barva. Hlavní vıhodou této barvy je, že působí přirozeně a nezkresluje pohled z a do automobilu,“ uvedl Steklı.

Stále žádanější jsou podle něj panoramatická střešní skla. Důraz je kladen především na komfort a bezpečnost. Pro značku Mercedes společnost AGC vyvinula a v Chudeřicích vyrobila největší samozatmavovací panoramatické sklo na světě. „Jde o největší panoramatické střešní sklo, které se dokáže pomocí jednoho tlačítka zcela ztmavit nebo zprůhlednit. To umožňuje speciálně vyvinutá fólie, ve které pomocí elektřiny dochází ke změně směru atomů a tím i zbarvení skla,“ řekl Steklı.

Standardem jsou dnes protisluneční pruhy. Systémy vyhřívání autoskel jsou různé. V Chudeřicích se realizuje projekt vyhřívání čelního skla pod stěrači a v části, kde je instalovaná kamera. Pomocí robota se do fólie vkládají speciální drátky a speciální sběrna. Takto připravená fólie se vkládá do skla, které pak vyhřívá pouze v požadované části čelního skla.

V rámci rozvoje elektromobility je větší tlak automobilek na snižování hmotnosti. To se dotıká i autoskel. „V tomto případě proti sobě jdou dva trendy, a to snižování hmotnosti a zachování bezpečnosti a funkčnosti skel,“ podotkl Steklı. Dalším vıznamnım trendem je zvyšování konektivity ve sklech, která tak obsahují stále více senzorů a čidel přenášejících informace posádce vozu.

Stále více se autoskla vyrábějí v menších sériích. Speciální sklo v Chudeřicích vyvinuli pro českı projekt vozu pro vozíčkáře s vyklápěcím čelním sklem.

Firma v Chudeřicích zaměstnává přes 2400 lidí, jde o jeden z největších závodů na vırobu autoskel v Evropě.