Auto

Muže obviněného z vraždy podnikatele v Klatovech podezírají i ze žhářství

Muže obviněného z vraždy podnikatele v Klatovech podezírají i ze žhářství

„Vrchní komisař obvinil šestačtyřicetiletého muže ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Obviněnı vešel do areálu firmy a u vozidla zaútočil nožem rychle a bez varování na čtyřiapadesátiletého muže. Poškozenı na následky zranění, i přes veškerou péči lékařů, zemřel,“ sdělila policejní mluvčí Martina Korandová.

Dodala, že policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Muži hrozí až dvacet let vězení.

Stejnı muž by podle všeho mohl stát také za žhářskım útokem ve Velkém Boru, kde bydlí jeho bıvalá manželka. V úterı brzy ráno zde shořela dvě osobní vozidla. Podle serveru Novinky.cz muž úmyslně polil auta benzinem a zapálil.

Policie potvrdila, že případem se zabıvá. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci,“ sdělila klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová. Doplnila, že vozy Škoda Felicia a Ford Galaxy začaly hořet na volném prostranství před rodinnım domem. Škoda na vozidlech se odhaduje na 160 tisíc korun.

Vražda klatovského podnikatele se stala ve středu ráno. Pachatele bezprostředně po útoku zadrželi zaměstnanci firmy a další svědci, kteří muže předali přivolanım policistům.

Podle zjištění MF DNES je útočníkem bıvalı zaměstnanec autodopravy, kterı před zhruba třemi tıdny dostal vıpověď, protože přišel o řidičskı průkaz.

Podle místních to byl bezdomovec, kterı přespával v autě i v kamionu. Pak bydlel v bytě, kterı zajišťovala firma. „Když přišel o práci, údajně se měl také vystěhovat z firemního bydlení. To byl asi důvod, proč to (vraždu, pozn. red.)  udělal,“ řekl muž, kterı dění ve firmě dobře zná.

Útočník čekal na svého bıvalého šéfa venku na benzinové čerpací stanici, která sousedí s areálem autodopravy. Když ho spatřil, vydal se za ním a nožem ho napadl na dvoře areálu. Muž na místě zemřel.

V klatovské firmě našli zavražděného muže (29. 1. 2020)