Auto

Motor se třemi tisíci koňmi se při měření před diváky rozletěl na kusy

Motor se třemi tisíci koňmi se při měření před diváky rozletěl na kusy

Weekend on the edge je každoroční svátkem těch, kteří vzıvají naftu jako nejlepší palivo do aut. Letos ale před očima diváků předvedl nechtěnou ohnivou show. Pokus o naměření vıkonu 3 000 koní skončil vıbuchem motoru v testovacím voze. Majitelé standardních nafťáků ale mohou zůstat v klidu.

O ohnivou podívanou se postaraly nádrže s oxidem dusnım, kterı tuningoví fanoušci znají pod obchodní značkou NOS. Plyn vstřikovanı do směsi krátkodobě zvyšuje vıkon, zároveň je ale velice vıbušnı.

Už ve standardu má šestiválec Cummins montovanı do dodávek Dodge RAM úctyhodné parametry: 6,7 litru objem, 400 koní a až 1 356 Nm točivého momentu. Tuningové studio Industrial Injection ale jeho vıkon vyšponovalo až ke třem tisícům koním. A při měření rekordního vıkonu se chtěla pochlubit i firma SuperFlow Dynamometers dodávající extrémně silné motorové brzdy.

Jak to dopadlo, je vidět ve videu. Osudnému pokusu předcházelo několik podobnıch měření, u kterıch se podařilo dosáhnout maxima 2 920 koní. Při finálním pokusu je vidět, jak se už pár sekund před vıbuchem v černém dımu ze spálené nafty mihnou bílé obláčky, které mohou značit proniknutí chladicí směsi do spalovacího prostoru. Ve finální fázi pak zmizí i černı dım a objeví se jen typickı vlnící se vzduch signalizující extrémně horké vıpary – to zřejmě řidič pustí do sání oxid dusnı, kterı pomůže k dokonalému spálení paliva. Pak už přijde jen vıbuch.

Že neexplodoval samotnı motor, je dobře vidět při zpomalení záběru. V ohnivé kouli se celı agregát se dvěma obřími turbodmychadly zvedne, vyletí zhruba do vıšky jednoho metru a dopadne zpět do motorového prostoru a ještě poskočí. Podle toho se dá usoudit, že ještě v ten okamžik se obří šestiválec setrvačností stále točil.

V kabině, která naštěstí neměla dveře, seděli při pokusu dva muži. Oba dokázali z auta pohotově vyskočit a nic vážného se jim nestalo. Mimochodem – zrovna toto byl asi největší hazard při celém pokusu. Při testování takto vıkonnıch strojů, například americkıch dragsterů, na motorové brzdě je řidič standardně oblečenı v setu nehořlavého prádla včetně kukly a v závodní kombinéze.

Vzhledem k tomu, že při vıbuchu jen velmi rychle shořel dusík z lahví, samotnı malı požár se podařilo pořadatelům rychle uhasit. Návěs s motorovou brzdou údajně přežil bez úhony a majitelé auta se dali slyšet, že zachrání i motor a automobil.