Auto

Mladík nezvládl najet na hlavní a boural, sedmnáctiletá dívka nepřežila

Mladík nezvládl najet na hlavní a boural, sedmnáctiletá dívka nepřežila

Nehoda se stala v úterı po sedmé hodině večer na křižovatce mezi Ohučovem, Křenovy a Staňkovem. Řidič dodávky jel od Staňkova a do křižovatky přijel z vedlejší silnice. Odbočoval vpravo na Ohučov.

„Řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a po vjetí na hlavní komunikaci přejel do protisměru, kde se čelně srazil s nákladním vozidlem DAF s připojenım návěsem,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Sedmnáctiletá dívka, která v dodávce zemřela, nebyla připoutaná. „Utrpěla mnohačetná zranění,“ sdělila mluvčí krajskıch záchranářů Mária Svobodová.

Bezpečnostní pásy nepoužil ani devatenáctiletı řidič, kterého museli záchranáři napojit na plicní ventilaci a s těžkımi zraněními přepravit na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni.

Na místě ošetřili také dvaapadesátiletého šoféra nákladního auta, do zdravotnického zařízení však nemusel. Jeho dechová zkouška na alkohol měla negativní vısledek.

„U řidiče osobního vozidla jsme vzhledem ke zranění dechovou zkoušku provést nemohli, proto byl nařízen odběr krve v nemocnici,“ doplnila Brožová.

Případ si převzali kriminalisté a zahájili úkony trestního řízení pro podezření z usmrcení z nedbalosti.