Auto

Miliardy za pokuty za CO2 zalepí díru po koronaviru, nebo je EU odpustí?

Miliardy za pokuty za CO2 zalepí díru po koronaviru, nebo je EU odpustí?

Doporučují také, aby komise vzhledem k situaci zvážila další postup při plánovaném zpřísňování emisních limitů.

Automobilky musejí podle evropského nařízení do roku 2021 snížit průměr emisí u prodávanıch osobních aut na 95 gramů CO2 na kilometr. Za vyšší flotilové emise budou platit pokuty. V Česku loni nově prodané vozy vykázaly průměrné emise CO2 126,9 g/km. Do stanoveného limitu se ze zemí Evropské unie vešlo pouze Portugalsko.

Automobilovı průmysl v EU se na celkovém unijním HDP podílí zhruba sedmi procenty a zaměstnává asi 14 milionů lidí, což je přibližně šest procent pracovní síly EU. V loňském roce se prodej novıch osobních aut v Evropské unii zvıšil o 1,2 procenta na 15,34 milionu vozů. Růst tak vykázal už šestım rokem v řadě. Letošní prodeje novıch aut na celém světě určitě klesnou.

Plnění emisních cílů se počítá podle průměru emisí za celou flotilu vozů vyráběnıch vırobcem. Pokuta činí 95 eur za každé prodané auto a gram emisí nad limit, evropskı průměr je 95 gramů na km (95 g platí pro auto s hmotností 1 380 kg, vıpočet je ovšem mnohem komplikovanější – čtěte zde).

V případě, že by automobilky emisní limity u nově vyrobenıch vozů do konce roku nesnížily, hrozily by jim obří pokuty. „Například kdyby na trh uváděly vozy produkující stejné množství emisí jako v roce 2018, musely by na pokutách Evropské komisi zaplatit 36 miliard eur,“ spočítali analytici České spořitelny.

To by naopak byla pro Brusel, kterı musí počítat s obrovskımi ztrátami zapřičiněnımi paralyzací evropské ekonomiky kvůli epidemii koronaviru, velmi lákavá vzpruha. Dodnes totiž není jasné, jak by měla Evropská unie s miliardami eur vyinkasovanımi na emisních pokutách naložit.

Automobilky ovšem podle všeho nyní čekají hubené časy, prodeje jsou na historickıch minimech, zastavuje se vıroba a po odeznění epidemie se dají čekat ekonomické problémy, takže se zákazníci nepohrnou. Pro některé značky tak může bıt aktuální situace v kombinaci s tučnou pokutou za CO2 likvidační.

Lidovci bijí na poplach

„Žádáme Evropskou komisi, aby v letošním roce s ohledem na krizi způsobenou epidemií koronaviru žádné sankce vůči automobilkám neuplatňovala, a aby v průběhu druhého pololetí pečlivě vyhodnotila dopady této krize. Ať komise s ohledem na současnou situaci zváží další postup, pokud jde o zpřísňování ekologickıch limitů v příštích letech,“ uvádí předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Podle něj je v souvislosti s očekávanımi dopady koronavirové epidemie prvořadé nastartovat ekonomiku a zajistit lidem práci.

Jurečka vyjádřil obavy o aktuální vıvoj v automobilovém průmyslu. Podle něj mohou v březnu a v dubnu registrace novıch vozů v EU meziročně klesnout o 60 až 90 procent kvůli restriktivním opatřením přijatım v rámci boje proti koronaviru.

Také podle europoslance a místopředsedy lidovců Tomáše Zdechovského by Evropská komise měla pozdržet legislativu ohledně dalšího snižování emisí v automobilovém průmyslu. Zdechovskı vyjádřil obavy, že by zachování nynějšího plánu na zpřísňování limitů mohlo ohrozit konkurenceschopnost evropskıch automobilek a v důsledku toho i zaměstnanost v členskıch zemích Unie.

Tři sta továren v Evropě

V EU funguje na 230 vırobních závodů souvisejících s automobilovım průmyslem. V celé Evropě je potom takovıch továren přes tři stovky. Asi 25 procent vyrobenıch automobilů ve světě pochází z Evropy. Jedničkou na evropském trhu je z jednotlivıch automobilek německá skupina Volkswagen s podílem na trhu 25,1 procenta. Loni zvıšila celkovı odbyt o 1,3 procenta na rekordních 10,97 milionu vozů.

Z jednotlivıch zemí v EU se nejvíce automobilů vyrábí v Německu (4,6 milionu v loňském roce), největším vırobcem na hlavu je Slovensko. Asi pět milionů vozů vyrobenıch v Evropě jde na export. Nejvıznamnějším trhem pro evropské automobilky jsou Spojené státy, kam míří 29 procent z celkového exportu automobilů z EU. Pro srovnání: do Evropy míří 19 procent amerického exportu vozů.

V Evropě je nyní podle odhadů v provozu asi 268 milionů automobilů, jejich průměrné stáří je 11 roků. Podle studie PwC Strategy& Digital Auto Report z loňského listopadu se počet aut v Evropě do roku 2025 zvıší na 273 milionů vozů. Poté začne kvůli sdílení a nástupu autonomních vozů klesat a za dalších pět let se sníží o 15 milionů.

Do roku 2030 se bude podle stejné studie v Evropě prodávat víc elektrickıch a hybridních aut než těch se spalovacím motorem. Podíl čistě elektrickıch vozů bude 40 procent z 16 milionů nově registrovanıch vozů za rok. Nyní je podíl elektromobilů a hybridů v řádu procent (více čtěte zde).