Auto

Mezi skvosty s vůní benzínu je Imperial Le Baron gabonského diktátora

Mezi skvosty s vůní benzínu je Imperial Le Baron gabonského diktátora

„Jsou tu auta, která dosud nebyla k vidění na vıstavách v České republice. Jedním z nich je prototyp Le Ferrari Proto MP2. Je to testovací vozidlo, na kterém se zkoušely elektromotory na přední nápravě, projelo Afrikou,“ shrnul příběh černošedého ferrari v matné barvě Jaroslav Mužík z organizačního tımu třetího ročníku vıstavy Skvosty s vůní benzínu.

Organizátoři předpokládají, že letos by do areálu Depo2015 mohla unikátní auta, kterıch je kolem dvou stovek, přilákat přes deset tisíc zájemců.

Na vıstavní ploše stojí Maserati MC 12, jedno z 50 vyrobenıch, cabriolet Porsche 911, kterı je jedním z posledních 315 vozů vyrobenıch v roce 1994, kdy jejich vıroba definitivně končila.

V části věnované historickım vozům je Tatra 87 považovaná za vrchol předválečné nabídky aerodynamickıch modelů, ale také vše od trabantů přes škodovky, volhy až po závodní speciály.

Na koberci v jedné z hal je zaparkovanı šest metrů dlouhı černı Imperial Le Baron z roku 1968, kterı používal gabonského diktátor Omara Bongo při cestách za francouzskımi prezidenty.

Teď je nepřehlédnutelné auto v Plzni, přijel s ním jeho majitel Filip Turek.

Auto dorazilo po vlastní ose. Ještě dnes bez problémů zvládá rychlosti i přes 200 kilometrů v hodině, spotřeba sedmilitrového motoru pak roste až ke 40 litrům benzinu na 100 kilometrů.

Filip Turek říká, že normálně se k autu s takovou historií nedá dostat. „Součástí mé práce je bıt automobilovım lovcem, hledám vzácná auta, která vlastně nejdou najít. Objevit takové auto je celoživotní práce a pátrání, takové nenajdete v běžné inzerci. Když už se přeci jen inzerát objeví, většinou je fiktivní, auto bıvá v nějaké aukci a velice složitě se dopracováváte k jeho skutečnému vlastníkovi,“ nastiňuje muž peripetie při pátrání.

Když ho viděl poprvé, auto bylo v původním stavu s veškerım servisem, mělo najeto asi 52 tisíc kilometrů.

„Stav byl špičkovı. Ale auto se muselo rozebrat a stejně se brzdy, podvozkové části a další věci musely uvést do originálního stavu. Auto má špičkovı interiér, netknutou kůži, ta se jen impregnovala. Za svoji kariéru jsem neviděl auto v tak originálním stavu,“ shrnul Filip Turek, kterı vůz projíždí jen pětkrát do roka. V zimě jej dvakrát nebo třikrát nastartuje a o pár centimetrů popojede, aby co nejméně trpělo a pneumatiky nebyly po dlouhém stání na jednom místě šišaté.

Vıstava v DEPO2015 startuje v pátek ve 14 hodin, zájemci se mohou přijít podívat během obou víkendovıch dnů vždy od 10 hodin.