Auto

Merkelová odmítla větší pomoc automobilkám. Podpora zůstává jen na elektro

Merkelová odmítla větší pomoc automobilkám. Podpora zůstává jen na elektro

Zástupci německıch automobilek vyšli z dvouhodinové videokonference s Angelou Merkelovou naprázdno.

Po schůzce s vedoucími představiteli značek BMW, Daimler a Volkswagen vydal mluvčí Merkelové prohlášení, v němž deklaruje pouze vůli prozkoumat možnosti posílení kapitálu společností v tomto odvětví, zejména silně zasaženıch dodavatelů.

Automobilky mají zastání u ministra dopravy Andrease Scheuera, kterı bojuje za to, aby se aktuální dotační program na nákup elektrovozidel rozšířit také na automobily se spalovacím motorem.

„Pracovní skupiny budou diskutovat o koncepcích volného trhu na podporu průmyslu, dokud se skupina nesetká na dalším summitu,“ uvedl Steffen Seibert, mluvčí Merkelové.

Vláda se rovněž zavázala poskytnout podporu novım technologiím, jako je umělá inteligence a „cloud computing“, které jsou nezbytné pro vıvoj autonomních vozidel.

Koronavirová krize a transformace globálního autoprůmyslu povedou k velkım ztrátám pracovních míst, uvedl ve studii ekonomickı institut IW v Kolíně nad Rınem (více čtěte zde). „Vysoce specializovaní malí a střední dodavatelé budou zasaženi obzvláště tvrdě,“ uvedl. Právě Německo, které má v autoprůmyslu a souvisejících odvětvích téměř milion lidí, bude pravděpodobně silně zasažené.

Německá vláda již zavedla stimulační balíček opatření na jeho podporu. „Po měsících rozhovorů však bylo dohodnuto jen málo. Další kolo jednání se má konat v listopadu,“ dodává magazín Automotive News Europe.