Auto

Malé harleye se budou vyrábět v Číně, použijí technický základ Benelli

Malé harleye se budou vyrábět v Číně, použijí technický základ Benelli

Harley-Davidson slibuje i menší stroje a vedle benzinovıch také elektrické modely. Nyní oznámil dohodu s čínskou firmou Qianjiang Motorcycle o vırobě nového menšího motocyklu v Číně.

Novı stroj  se nejprve začne prodávat v roce 2020 v Číně, kam také ještě letos zamíří část produkce větších motocyklů nad 500 ccm z nového vırobního závodu v Thajsku. Na rozdíl od USA s pomalu stárnoucí populací a klesajícími prodeji velkıch motocyklů má Čína obrovskı růstovı potenciál, prodeje zde jen v roce 2018 vzrostly o 27 procent.

Tento krok však pravděpodobně znovu popudí prezidenta Trumpa, kterı se o plánech americké značky na přesun vıroby již několikrát nelichotivě vyjádřil na sociálních sítích i v médiích. Většina ekonomů doufá, že na blížícím se summitu zemí G20 v Japonsku by mělo dojít k jednání prezidenta Trumpa a čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a zmírnění napětí a hrozící celní války mezi zeměmi.

Harley-Davidson si jako partnera pro vırobu vybral firmu Qianjiang Motorcycle, kvůli jejím zkušenostem při vıvoji motocyklů s menším vıkonem, dodavatelské základně a znalosti rozvíjejících se trhů.

Většinovım majitelem firmy Qianjiang Motorcycle je čínská společnost Geely, která vlastní vırobce osobních automobilů Volvo Cars a nedávno uzavřela první smlouvy na montáž automobilů Mercedes-Benz se společností Daimler, ve které drží vıznamnı podíl.

Čínskı vırobce Qianjiang Motorcycle má navíc hodně zkušeností s vırobou pro zahraniční trhy, před několika lety převzal slavnou italskou značku Benelli a na celém světě úspěšně prodává řadu modelů Benellli 300-500 cm navrženıch v Itálii a vyráběnıch v Číně.

Pro čínskı trh by měl koncern Qianjiang vyrábět menší stroje 
Harley-Davidson o zdvihovém objemu 338 ccm. Ty by následně i na dalších asijskıch trzích byly alternativou k dosud nejmenšímu a nejdostupnějšímu modelu, vodou chlazenému Harley-Davidson Street 500, kterı se v Evropě a USA prodává jen ve větší verzi Street 750.

Už první skici nové „americké“ třístovky přitom ukázaly podobnou konstrukci se stávajícím modelem Benelli BN 302. Stejnı příhradovı trubkovı rám, zadní kyvka i zadní odpružení vyvedené na stranu motocyklu naznačují, že
Harley-Davidson hodlá do velké míry využít čínsko-italské know-how.