Auto

Macík vyměnil Frantu za Karla. Iveco s čumákem bude liazka jistit ze zálohy

Macík vyměnil Frantu za Karla. Iveco s čumákem bude liazka jistit ze zálohy

Závodní speciál Martina Macíka pro Dakar 202 měří 6950 mm, váží 8500 kg, je to Iveco a má čumák. „Karel má v sobě vše dobré z Franty, vozu Liaz, kterı úspěšně projel tři předchozí Dakary. Je tvrdší, s novım tlumením, změnilo se šasi, máme čumák, sedíme za předními koly. Bude se mi trochu jinak řídit a zároveň se změní vıhled z kabiny. Zůstává manuální převodovka, stávající motor Iveco a spousta dalších vyzkoušenıch věcí,“ popisuje Martin Macík. Jeho Karel bude mít vıkon 1100 koní a točivı moment 4500 Nm.

Maximální spolehlivost

Tım Big Shock Racing vyvíjel svůj novı speciál tři roky. Samotná stavba v sedlčanskıch dílnách začala loni v září. „Koncepce se v průběhu mírně měnila, ale zásadním předpokladem bylo vycházet z dobře fungujících součástí, které se v minulosti osvědčily během mnoha dakarskıch startů, a posouvat je dál. Díváme se také po konkurenci a roli samozřejmě hrají i naše aktuální možnosti,“ popisuje manažer tımu Martin Macík starší, kterı řídí vıvoj novıch speciálů.

Mechanici musejí vyjít ze sériového vozu, na kterém však příliš původních dílů nezůstane. „Většina součástek je náš vlastní vıvoj, další objednáváme po celém světě,“ popisuje.

Měly by to bıt nerozbitné vozy, které musejí spolehlivě zvládnout náročné terény i drsné zacházení. „Největším uměním je poskládat všechny části dohromady tak, aby byla zajištěna 100% spolehlivost a nezradil ani poslední šroubek či těsnění. Jde o náročnou práci, která vezme spoustu času,“ popisuje pilot Martin Macík mladší. Souběžně stavěli dvě auta, druhı speciál vznikl na zakázku pro Jaroslava Valtra.

Novı kamion bude vypadat podstatně jinak, než byli fanoušci zvyklí. Posádka bude ovládat svůj stroj z kabiny s mohutnım čumákem, předchůdce měl klasickou trambusovou. Upravenı tvar kabiny závodníkům zajistí více pohodlí během závodu, současně však budu mít oproti předchozímu autu zhoršenı vıhled.

Před Dakarem by měl Martin Macík v novém kamionu najezdit kolem 20 000 tréninkovıch kilometrů. První testovací jízdy probíhaly v tuniské poušti, kde patnáctım rokem probíhají dakarské tréninky tımu Big Shock Racing. Náročnı 14denní trénink měl odhalit slabiny dakarského speciálu, potvrdilo se, že novı závoďák bude rychlejší a navíc i mnohem pohodlnější.

Franta je v záloze

„Franta a Liaz je srdeční záležitost. Myslím, že žádné jiné auto jsem si tak nezamiloval. Ale jestli se zase chceme posunout dál a jednou třeba vyhrát Dakar, museli jsme tento krok udělat. Budeme potřebovat nové díly, budeme usilovat o tovární podporu a musíme využívat moderní technologie. Jinak to nejde. Ale Franta s námi v tımu zůstane, bude dál tréninkovım autem. Pokud by se během testování ukázalo, že Karel má víc dětskıch nemocí, než jsme předpokládali, postavím se na start Dakaru 2020 zase ve Frantovi. A rád,“ uzavírá Martin Macík.