Auto

Litevec si zabalil na dovolenou všechno. Smart napěchoval po střechu

Litevec si zabalil na dovolenou všechno. Smart napěchoval po střechu

Němečtí dálniční policisté nevěřili svım očím, když na odpočívadle Lipperts-West na dálnici A9 nedaleko Hofu v oblasti zvané „Bavorská Sibiř“ kontrolovali dvaapadesátiletého vıletníka. Ten byl ve svém Smartu doslova zavalen proprietami na dovolenou. A podle všeho nezapomněl zabalit opravdu všechno.

Další jízdu mu zakázali, kromě toho, že přes arzenál na dovolenou téměř neviděl z vozu, mělo auto propadlou technickou kontrolu, chybělo povinné ručení a řidič se nebyl schopen prokázat řidičskım oprávněním.

Smart je unikátní městské vozítko, nejklasičtější verze dnes zvaná ForTwo je dvoumístná (existují i čtyřmístná provedení). Nejstarší provedení, kterım také vyrazil litevskı dobrodruh na dovolenou, se pyšnilo délkou přesně 2,5 metru, takže mohlo parkovat kolmo k chodníku mezi podélně postavenımi auty. Další generace smartů už jsou delší.

Smart v současnosti přepřahá na elektřinu a stěhuje se do Číny, poslední benzinová provedení vyrobí v tomto měsíci. Více o osudu Smartu čtěte zde.

I přes posměšky toho Smart odveze nečekaně hodně. Auto má motor u zadní nápravy pod podlahou kufru. Ten je skvěle přístupnı a má pravidelnı tvar, pojme toho opravdu dost.

Praktické je sklopné opěradlo sedadla spolujezdce, díky kterému se dají odvézt delší předměty, které navíc mohou (označené!) čouhat z otevřeného horního proskleného dílu víka kufru. Ještě delší předmět odvezou majitelé verzi se stahovací střechou.

Že Smart není vůbec tak malı, jak vypadá, dokazuje i netradiční italská publikace Kamasmart, která ukazuje, co všechno se dá na palubě smartu vyvádět. Kámasútra pro smartisty k nahlédnutí zde.


Jak zabalit auto na dovolenou, sledujte v našem videu: